Facebook’ta kapatılan hesabımı nasıl açtırdım

İlk Facebook hesabımı 2006 yılında açmıştım. O dönemde ülkemizde pek kullanımda değildi. Bende niye aldım tam hatırlamıyorum. Tek hatırladığım forumlarda sürekli rastlıyordum, Facebook davetiyesi gönderebilecek var mı? şeklinde açılan konular oluyordu. Bende o davetlere yanıt verilen bir konuya denk geldim ve açtığım talep ile davetiyemi alarak Facebook dünyasına girdim. Biraz inceleyip baktıntan sonra 2007 sonuna kadar atıl durumda bıraktım.

Millet arkadaşını bulumaya çalışırken bende web siteme oradan ziyaretçi çekme amacındaydım, sanırım millet spam ileti yapıyorum diyemi yoksa tanımadığım birilerini ekledim diye mi Facebook’un bana tam açıklamadığı bir şekilde şikayetler gelmiş ve bu sebeplerden herhangi biri ile Facebook hesabım 2010 yılında kapatıldı.

Hani çok zor değil yeni bir hesap açmak ama tüm arkadaşlarımın bildiği tek mail adresimde o hesapla birlikte bloke olmuş ve o dönem yeni çıkan facebook/username hizmetinden aldığım ve çok sevdiğim Facebook kısa profil adresim de yine o hesapla birlikte güme gitmişti. Hemen akabinde hesabımın neden kapatıldığını sorgulayan ve geri açılmasını istediğim Google Translate çevirisi ile İngilizceye çevrilmiş talep metnimi Facebook destek ekibine gönderdim. Yaklaşık 2 hafta sonra cevap geldi ve cevapta milleti rahatsız ettiğinize dair şikayetlerden ötürü hesabınız geri açılmamak üzere kapatılmıştır diyordu. Bende aynı talebimi bir kere daha bir kere daha göndererek karalılığımı göstermek istedim her seferinde bu talebiniz olumsuz, hesabınız kesinlikle açılmayacak cevabı geldi. Yapacak birşey yoktu, vazgeçmiştim.

Ama ağustos ayı başında aklıma esti, tekrar bir dilekçe yazayım dedim, fakat bu kez Türkçe yazdım aşağıdaki Kişisel Profilim Kapatıldı kısmından.

http://www.facebook.com/help/contact/?id=260749603972907

Bu sefer yaptığım hatayı kabul eden ve bu geçen sürede akıllandığımı belirten bir mesajla birlikte yeni bir Facebook hesabı açmak zor değil ama tüm geçmiş fotoğraf ve videolarım, tüm tanıdığım arkadaşlarım, onlarla ilgili yazışmalarım bu hesapta kayıtlı, bu sebeple bu hesaba ihtiyacım olduğunu içeren bir mesaj gönderdim.

4 gün sonra gelen cevapta eski hesabıma ait 3 maddelik kısa bir tespit sorusunu doldurmamı istediler, doldurup gönderdim ve cevap yaklaşık 18 gün sonra bugün geldi. Bir defaya mahsus hesabınızı geri açıyoruz, bundan sonraki en ufak hatanızda hesabınız bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır ibaresi ile.

Amacıma ulaşmıştım, hesap umrumda değildi tek derdim orada kullandığım mail adresimi kutarmaktı, Aldım ve bu aksiyon dolu macerada mutlu sona ulaştım :))

Bende kapatılan Facebook hesabımı geri açtırabilir miyim?

Evet açtırabilirsiniz. Kısacası biraz daha duygusal cevaplarla kapatılan hesabınızı geri açtırabilirsiniz. Fakat ilk talebinize ret gelirse hemen tekrar talepte bulunmayın, en az 1 ay bekleyin sonra tekrardan deneyin.

Yorumlara kapalı.

 1. Bilal benzek

  Fecade supheli hareket tespiti denilip resim isteniyor gonderiyom kapaltiliyor son facemde hala iletisime gecmediler inceleyip iletisime gececez deniliyo okadarda email atayom yeni face kurmamada imkan vermiyorlar kimlik tespiti isteyip bekletiyorlar neden bilen lutfen cevap yazsin

 2. Berna

  Arkadalar merhaba ben gerçek adımla face açtım ama kimlikte de adım aynı geciyo fakat kimlikte soyadım eşimin soyadı olduğu için ben de faceye kızlık soyadımi koydum şimdi face benden kimlikli belge istiyo bu nu nasıl yaparım

 3. Filiz zengin

  Gerçek hesabım neden kapandı alamıyorum lütfen çok rica ediyorum açın fesbukta önemli belgelerim var lütfen allah rızası icin açın

  1. Recep aras

   Herturlu hesap acilir

 4. Cahit

  Acaba neden hesabım kapatıldı lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 5. Yener daş

  Hesabım yanlışlıkla kapandı bize yardımcı olun

 6. Yener daş

  Selm ben yener daş hesabım iki aydır kapandı niye

 7. Yener

  Benim Hesabım niye kabandı

 8. Elif

  Slm benimde hesabım kapatildi 2 ay oldu defalarca kimlik gonderdim maile hic bi cevap gelmedi ne yapmam gerek yardimcı olabilirmisiniz ?

 9. Efe

  Msrhaba ben kendi okulunun adiyla bir öğrenci hesabi actim ogrenci grubu kurmak icin ordan kolayca ekledim. Fazlaca arkadas haric bir anormallik yoktu bir suru yorum anket vardi. Face Adım okul adi ama kendi kimligimi yollarsam acilir mi.

 10. Erolcosgun

  Face hergun aviyom hergun kapaniyor

  1. erhan

   facem açıyom hergün kapnıyo

 11. nimet kaya

  2dir acıyorum hesabımı neden kapatatıyorsunuz ne yanlışımı gördünüzde kapattımız anlamadım

  1. isa koç

   Hesap kapatan ben değilim nimet, yanlış yerdesin.

 12. Mustafa

  Benim gerçek ismim acın artık

 13. Fatih

  İsa. Bey 1 yıl önce hesabım kapatıldı bugün açayım dedim kimliğimi gönderdim bu e posta kullanılamamaktadır diyor üye olmak istediğim de (ayni e posta ile) ise bu kapatılan bir hesaba ait diyor ne yapmalıyım çok lazim olan bir hesaptı anılarım var lutfen halimi anlayan mesaj atsın lütfen // iletişim Facebook.com/vodqared

 14. fatma

  Neden böyle birseyi oluyoru isa beyi bazen sinirleniyorum durduk yere hesabin kapatiyorlar ne günah isledim allahin:)))

 15. fatma

  Hesabim adima actigim rağmen hesabim kapanoyoru bunu nazil cozucem neden boyle birseyi oluyordu sürekli simden teşekkürlerimi iletirm bana yardimci olurmusunuz