Facebook’ta profil adreslerini kendi isminizle alma dönemi başladı

Facebook profil adresinize direnk link vermek için ID numaraları kullanılıyordu. Hafta başı facebook bloğundan duyurduğu bilgiye göre cumartesi günü sabah saat 07:00’de profil idleri yerine facebook.com/kullaniciadi şeklinde profil adresi oluşturma imkanı vereceğini söylemişti.

Bugün bende hemen kalktım ve kullanıcı adımı aldım. soyadımı (3 karakterli) alırım diye heveslenmiştim. Fakat siteye girince hayal kırıklığına uğradım. Maalesef en az 5 karakter seçmelisiniz diyordu. Mecburen adım soyadım şeklinde aldım. Bir defa adını belirleyince daha sonra değiştirme imkanın olmuyormuş. Bende alabileceğim isimleri denedim. Ama bu hizmet başlayalı daha 30 dk olmasına rağmen denediğim çoğu adres alınmıştı.

Artık yeni facebook profil adresim http://www.facebook.com/isa.koc gibi jenerik bir adres oldu.

Sizde almak istediğiniz adı almak için acele edin ve bu http://www.facebook.com/username adresi ziyaret edip kullanıcı adınızı belirleyin. Önemli bir uyarıda da bulunayım, profil adresinizi sadece 1 defa belirleyebilirsiniz. Seçtiğiniz facebook profil adresinizi onayladıktan sonra bir daha birkaç ay kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz.

Facebook Profil ID ve Facebook Sayfa ID numarası öğrenme

Son zamanlarda bu konuda sıkça aranıyor. Onuda aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

https://www.isakoc.com/facebook-profil-ve-sayfa-idsi-ogrenme.html

31 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. Şerife Arslan

    Faceme ulaşamıyorum

  2. behiye

    çok teşekkür ederim..aynen dediğiniz gibi oldu zaman tünelinden çıkış uygulaması var denedim 24-48 saat içinde tünelden çıkışınız sağlanacaktır diyo ama malesef olmadı..keşke hiç geçmeseydim diyorum ama belki ilerde dediğiniz gibi yine eski sisteme geçeriz inşallah..