Feedburner artık Türkçe

2004 yılında kurulan bildiri yakma servisi Feedburner, 2007 Haziranında Google tarafından satın alınmıştı. Bir web sitesinde yeni bir yazı yazılmışmı diye sürekli kontrol etmek istemeyen kullanıcılar için Feedburner bir ilaç durumunda. Takip etmek istediğimiz sitenin feedburner hesabına e-posta adresimizi girip kaydolduğumuz zaman, o sitede herhangi bir güncelleme olursa, bize site yöneticisinin belirlediği saat veya günler arasında otomatik güncelleme bildirimi göndermeye yaramaktadır. Hem dünyada hemde Türkiye’de oldukça popüler olan servisi Google satın aldıktan sonra Türk kullanıcılarını büyük bir heves sarmıştı. Çünkü Google’ın bu hizmeti kısa sürede Türkçe’ye çevireceği düşünülmüştü. Ama aradan 3 yıl gibi bir uzun süreden sonra, nihayet Google bu servisi Türkçe’ye çevirdi.

Şuanda tam olarak her yeri Türkçe değil ama 1-2 aya kadar eksik kalan yerlerde tamamlanır ve %100 Türkçe olur. Sabırla bekliyoruz.

9 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. herbalife

  EVET YA İNGİLİZCEYMİŞ

 2. herbalife

  çok karışık hepsi ingilizce

 3. herbalife izmir

  çok karışık

 4. McCOY35

  Ben hala kullanmıyorum bu servisi nedeni ne onuda bilmiyorum ama masaüstümdeki rss gagetlarından sevdiğim siteleri ekliyip o şekilde takip ediyorum

 5. isa koç

  Feedburner şuanda sayfa sayfa Türkçeleştirmeler yapmakta. Yazımda da böyle belirttim. Arada bir servis edip test ediyor. Bende öyle bir âna denk geldim. Sanırım birkaç ay içinde tamamen Türkçe olarak hizmetece açacaklar.

 6. Enes İLHAN

  Benim Feedburner hesabım hala ingilizce. Language kısmında hala Türkçe yok(yanında beta yazsa da razıyım) Sizin sayfanız nasıl Türkçe oldu gerçekten anlayamadım ?

 7. Enki

  Belki kısa sürebilir (:

 8. İsa Koç

  ous kardeş. Feedburner’i yanlış anlamışsın sanırım. rss kullanan sitelerde özellikle bloglarda örneğin senin wordpress blog sayfan var siten şu şekilde http://www.siteadın.com şeklinde senin rss adresinde http://www.siteadın.com/feed şeklinde oluyor. Misal ben senin sitenin ziyaretçisiyim. Ama hergün sitene uğramıyorum. Sende feedburner’e üye olup sitenin feed adresini oraya ekliyorsun. Oda sana sitene eklemen için ziyaretçilerin e-posta adreslerini kaydedeceği bir formcuk veriyor. Ziyaretçi bu formcuğa e-posta adresini girince sen sitene yeni bir yazı eklediğin zaman e-posta adresini kaydeden ziyaretçilerine otomatik mail gidiyor. Şu site sitesine yeni yazı ekledi gir oku diye.

  Anladın.

 9. Ous

  Ben üye oldum bugün de kullanamadım çok karışık friendfeed kullanıyorum.