Firefox’ta Çoklu Sekmeleri Kapatırken Kaydetme

Firefox geçtiğimiz hafta 4. sürümünü resmi olarak piyasaya sürdü, buradan indirebilirsiniz. Yeni sürümün en güzel yanı muazzam hızlı olmuş. Ben çok beğendim. Yalnız bu hızı yakalayabilmesi için bir çok özelliğinide kapatmak zorunda kalmış. Bazıları benim için pek önemli değil ama bir tanesi vazgeçilmezim.

Hergün işe gelince bilgisayarı açtığımda ilk işim Firefox’u açıp bir önceki gün son kaldığım yerden internet keyfime devam etmek. Face, maillerim, haber sayfaları falan akşam iş çıkışı bir göz gezdirdiğim için okumasını bitirmediğim konuları Firefox’u kapatırken sayfaları kaydettiriyorum ve sabah kaldığım yerden keyifle devam ediyorum.

İşte yeni sürümde bu özellik kapalı halde geliyor, bu Firefox’a ne kadar fazla performans katacakta olsa asla kapatmak istemediğim bir özelliği. Eğer sizlerinde öyle ise Firefox’ta çoklu sayfaları kapatırken kaydetmesini istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin, yaptıklarımı aynen uyguladığınız takdirde sizlerde Firefox’u kapatırken açık sayfaları kaydedip kaldığınız yerden gezintinize devam edebileceksiniz.

Firefox 4’te açık sayfaları kapatırken kaydetme

5 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. FERHAT

  51 TOPLAM FİYATI YÜZDE 10 KARLA SATARSAK NE KADAR YAPAR

  1. isa koç

   51 x 1,10 = 56,10 TL

 2. İsa Koç

  Firefox’a bakıyorum da Chrome’u bi yönden örnek almış. 2002’den 2001’e kadar 4. versiyona geçebilmişti, chrome çıktıktan 2 sene sonra 17. sürümünü çıkarınca, firefoxta bir senede 4. versiyondan 12. versiyona geçti garibim. Bu ne hız firefox, ağır ol.

 3. Sezgin

  Firefox’a bakıyorum da Chrome’u bi yönden örnek almış. 2002’den 2001’e kadar 4. versiyona geçebilmişti, chrome çıktıktan 2 sene sonra 17. sürümünü çıkarınca, firefoxta bir senede 4. versiyondan 12. versiyona geçti garibim. Bu hız firefox, ağır ol.

 4. neslihan

  kim ekledi ise çok sağolsun.sırf bu yüzden firefox 3e geri dönecektim.internette bir araştırayım dedim iyiki bakmışım,teşekkürler.bencede kaydetme olayı vazgeçilmez..