Galatasaray E-Spor’da Ligden Düştü

Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olan Galatasaray, bu yıl ilk kez girdiği e-spor branşında ne yazık ki beklediği başarıyı elde edemedi. Her ne kadar takım büyük rakiplerine karşı iyi performans sergilese de ne yazık ki Galatasaray E-Sports kulübü için bu performans yeterli olmadı. Son yenilgisiyle birlikte Galatasaray’ın küme düşeceği kesinleşti.

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde Team Aurora’ya karşı oynadığı mücadeleyi kaybeden Galatasaray E-Sports’un ligin son sırasından yukarı çıkmak için şansı kalmadı. Takım, önümüzdeki sezonda küme düşmesiyle birlikte Şampiyonluk Ligi yerine tekrar bu lige çıkabilmek için Yükselme Ligi’nde mücadele edecek.

Aynı zamanda 112 yıllık maziye dayanan Galatasaray Spor Kulübü, kurulduğundan bu yana futbol liginde küme düşmemişti. Takım, e-sporda ise istenmeyen bir ilki yaşayarak ilk sezonda bir alt lige geriledi.

Merak etmeyin, belki federasyon bir çare üretir. Aynı 2005 yılında olduğu gibi. Şimdi takvimlerimizi 2005 yılına alıyoruz. Galatasaray’ın 100. Yılında Fenerbahçe basketbol da hem bayanlar hem de erkekler de ligi lider tamamladı. Galatasaray ise ligden düşmemek için son maçlarını tesadüfen Fenerbahçe ile oynadı. Hem bayanlar da ligin son haftasında Fenerbahçe’ye 64-49 yenilerek ligden düştü. Erkeklerde ise sondan 3. hafta Fenerbahçe ile oynayan Galatasaray maçı 90-63 kaybederek son 2 haftaya sondan 3’lükten sondan 2.liğe düşerek düşme potasına girdi.

Böylece Galatasaray bayan basketbol takımının ligden düşmesi kesinleşti, erkek basketbol takımı da basketbol 1. Liginden düşmesi kesinleşmiş gibi oldu. Sonraki 2 haftada da kaybeden Galatasaray Erkek Basketbol Takımı ligin bitimine 1 hafta kala düşmesi kesinleşti.

Bayanlar da dokunmadılar ama erkekler basketbol Ligi’nde o sezon ilk defa 1. Lig’de uygulanan enteresan bir kural çıkardı ortaya o dönemin Basketbol Federasyonu. Dedi ki bu sezon ligden düşen 2 takım ile lige yeni çıkan iki takım Play-Out maçı oynayacak. Böylece oynanan maçlar da Galatasaray Erkek basketbol takımı Tofaş’ı yenerek ligden düşmekten son an da yırtmıştı.

Not: İyi bir Fenerbahçe taraftarıyım.

– – – – – – –

Kaynak: ilk 3 paragraf ve fotoğraf webtekno.com’dan alıntıdır.

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Emre Kerim Yıldız

    Açıkcası bu yönetim devam ettiği sürece çok bir şey beklememek lazım

  2. Emre Kerim Yıldız

    Açıkcası bu yönetimle Galatasaray’dan çok fazla birşey beklememek lazım sonuçta