Google Plus 18 milyona ulaştı

Google Plus bugün itibariyle 18 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda. Bu sayıya ulaşırken her gün yeni bir rekor kırarak gelmişti. Fakat görünen o ki bu rekorlara bir süreliğine ara vericek gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta tek bir günde 2 milyon kişi Google Plus’a üye olurken, son 4 gündür ortalama günlük 948 bin kişi Google Plus’a üye oldu. Dün ise 763 bin üye ile günü kapattı. Bu gösteriyorki Google Plus yavaş yavaş durağan bir döneme giriyor.

Eğer Google’un daha önceden çıkarttığı durum güncelleme servisi Google Buzz’u dikkate alırsak, aynı istatistikleri o da yaşamıştı. İlk yayına alındığı günlerde hızlı bir büyüme yaşayıp kısa sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ama bu üyeler sadece bu servisin nasıl birşey olduğunu görmek için üye olmuşlardı. Kısa sürede ulaşılan bu üye sayısına rağmen kullanım oranı çok düşük kalmış ve sonunda insanlar yerine botlar tarafından kullanılan bir servis olumuştu. Şuanda Google Plus insanlar tarafından fena sayılmayacak şekilde aktif olarak kullanılmakta ama yinede Google, Plus için heyecan verici yeni birşeyler yapmadığı takdir Google Buzz ile aynı sonu yaşama tehlikesiyle karşı karşıya.

Bu arada Google Plus’ta en çok takipçisi olan kullanıcı 341 bin takipçiyle Facebook kurucusu Mark Zuckerberg olmuş durumda 🙂 Sanırım oda oradan her gün Facebook’a davet linkleri paylaşsa Google Plus’dan en karlı çıkıcak kişi gibi 😀

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. grafikzade

  Google+ hızlı ilerlemesine rağmen facebook gibi ilgi görücegini sanmıyorum

 2. webbuzzy

  Facebook’tan fazlasını sunabilmesi çok zor gibi ama yine de kendi demirbaş portföyünü oluşturabileceği kanısındayım.

 3. webbuzzy

  Google+’ın ilk duyurusu yapıldığında ne yalan söyleyeyim bazı kuşkularım vardı. Tutmamış diğer Google projeleri gibi zamanla unutulabileceğini düşünüyordum. Ama servisin geldiği şu nokta ilerisi için parlak bir görüntü sergiliyor.

  1. isa koç

   Ben hala umutlu değilim. İlk günler aşırı yoğun kullanan kişiler şimdilerde biraz firenlemeye başladılar. Mesela ben yaklaşık 5bin kişiyi ekledim hesabıma, test için sürekli açık bırakıyorum hesabımı. İlk zamanlarda akşam saatlerinde dakikada 20 civarı girdi paylaşılırken şuanda 5 civarına inmiş durumda. Bu da insanların merakını giderdikten sonra yeni bir gelişme olana kadar, örneğin sayfa veya grup açabileceğimiz zaman kadar beklemeye geçtiklerini gösteriyor. Henüz Facebook’tan fazlasını sunamıyor Google+