Gurur Duyduk!, Ersan İlyasova

Ersan İlyasova yaklaşık 3 sezondur NBA’da Milwaukee Bucks forması giyiyor. İlk sezonlarında ortalama bi seviyeyi üste doğru az zorlayan bir oyunu vardı ama bu sezon başladığından beri o kadar kötü oynuyorduki neredeyse sezon sonunda NBA’yi bırakıcak sandım. Daha önceki sezonlarda sıkça ilk 5 başlarken bu sezon iyice yedekler arasına demirlemişti. Takımda Andrew Bogut en çok el üstünde tutulan oyuncu, geçen ay sakatlanmasından sonra tekrar ilk 5’e dönen Ersan, özellikle son 3 maçtır müthiş oynamaya başladı. Geçen hafta Orlando ile oynadıkları maçta 15 sayı 15 ribaundla double-double yapmıştı. Bu haftaki New Jersey Nets maçında ise adeta patlama yaptı. 36 dk 16 saniye süre alıp 29 sayı ile karikayer sayı rekorunu, 25 ribaund ilede kendi kariyer hücum ribaundu ve toplam ribaund rekorlarını kırdı.

Biraz bencillik olucak ama umarım Andrew Bogut bu sene sahalara dönemezde Ersan sezon sonuna kadar rekorlarına yenilerini ekler 🙂

video

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. arif kuyucu

    güzel site, güzel haber. umarım ilyasova başarılarını devam ettirir, darısı diğer temsilcilerimizin başına. 🙂

    1. isa koç

      Aynen, semihin durumu kritik, enes ve ömerden çok umutluyum. Ömer çok şans yakalıyo ama atış yüzdesi kötü, enesinde yüzdeleri iyi ama önünde daha iyi oyuncular olduğu için işi zor. Semih ise bir aralar ilk beş bile oynadı ama hiç iyi değerlendirmedi 🙁 yazık oldu ona. Bu sene gönderirler NBA’den.