Hareketli Favicon nasıl yapılır?

Örnek bir hareketli favicon. Gif formatındadır.
Örnek bir hareketli favicon. Gif formatındadır.

2 gün önce Favicon nedir, nasıl favicon yapılır? isimli bir yazı yazmıştım ve nasıl favicon yapılacağını photoshopta anlatmış, yapmış olduğunuz favicon’u nasıl .ico formatına çevireceğinizi göstermiştim. Sitenize hangi kodlarla ekleyeceğinizi göstermiş ve videolu olarak anlatmıştım.

Bu yazımızda ise stabil favicon yerine hareketli favicon nasıl yapılır onu anlatacağım. Bu işlemimizde de gene photoshop kullanacağım. Daha doğrusu Photoshop’ta yer alan “Animation” özelliğini kullanarak gif formatında hareketli bir favicon yapacağım, sonra da bu hareketli faviconumuzu sitemize nasıl ekleyeceğimizi göstereceğim.

Aşağıdaki videomuzu izleyerek hareketli favicon nasıl yapılır öğrenebilirsiniz

5 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. birNC

  Merhaba,

  Web tasarım ajansı birNC olarak yazınız için teşekkür ederiz. Biliyoruz ki favicon unsuru SEO için bir kriter. Hareketli olması bu kriteri etkiler mi? Bilginizi paylaşır mısınız?

  İşlerinizde başarılar dileriz.

  Web Tasarım | birNC

  1. isa koç

   Etkilemez, görsel, görseldir, hatta benim gözümde hareketli görüntüler gün geçtikçe sosyal sitelerde oldukça ilgi görmeye başladı, bunu googleda göz önüne alacak ve diğer görsellerden daha çok değer verecektir.

  1. isa koç

   Aynısının sadece gif hali.

 2. Mustafa

  Tebrik ederim takdire şayan. Wareze karşı olduğunuzu söylemiştiniz ve program bile adobenin ücretsiz sürümü 🙂 şaşırdığımı söylemeliyim. Yazıyı okuduktan sonra ilk işim temaya bakmak oldu o da öyleymiş.