İki dakka gözümü dinlendireyim

Çağımızda insanların en büyük sıkıntısı olsa gerek. Zaten ziyadesiyle çok fazla sosyal bir toplumuz. Arkadaşlık ilişkilerimiz, komşuluklarımız şehirlerdeki üst tabakaların olduğu yerler hariç, daha doğrusu godomanların değilde halk arasında çok sıkı. Tv ve PC olmasa bile gece 12leri hergün çok rahat bulabiliyoruz birlikteyken. Şimdide buna PC ve TV eklenince geceleri yatma saatimiz standart olarak 2’ye bağlandı gibi. Bu yüzden olsa gerek her sabah nazlana nazlana kalkmalar, heleki tek yaşıyorsak dur iki dakka daha gözümü dinlendireyim hemen kalkıyorumlar bitmez.

Bugün yine bunlardan birini yaşadım, daha önceleri sık sık yaşadığım gibi. İş yerinde nöbetçiyim, anahtar bana zimmetli, benle beraber birkaç kişi daha gelicek. Pazar günü olması sebebiyle saat 11’de açacağız iş yerini. Ev ile işyerimin arası 1 saat mesafe. Sabah uyandım, saate baktım daha 9.25. Dedim ki kendi kendime, sanki daha önceden hiç yapmamışım gibi 🙁 iki dakka gözümü dinlendireyim 9.45 gibi kalkar giyiniz durağa geçerim. Yemin billah edebilirim ki daha iki dakka anca oldu bana göre gözlerimi dinlendireli. Gözlerimi tekrar açtığımda saat 9.25’ten 11.13’e ne ara geldi hiç aklım almıyor.

 

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
  1. Çetin Gül

    Bu konuda bende müzdaripim. Bu bilgisayar denen meret yüzünden iki dakka daha iki dakka daha derken bir bakıyorum saat 2 olmuş, gözler kan çanağı, yanıyor mu yanıyor. Sonra saat 3 e kadar uyumaya çalış dur sabah ise uyanıyorum ama kalkmak o kadar zor geliyorki bir türlü kalkamıyorum. Uyanmam için tek çare duş almak oluyor.

  2. İhlas Temizlik Robotu

    İşe geç kalmanın en temel sebebi uykudan uyanamamak, tatlı geliyor herhalde, güzel bir konuya değilmişsin.