İnsanlık tarihi kaç yıl?

Fotoğraf, Flickr
Fotoğraf: Afriandi Syahfrilhttps://www.flickr.com/photos/adrisigners/

Başta yahudiler olmak üzere ve hemen ardından da ateist halklar gelicek şekilde bizlere hep Allah (C.C.)’ı inkar etmek üzere baskı yaparlar. Bunları başaramadıkları için dolayı yola, yani insanlık tarihi yalanına başvurmayı tek çare görmüşlerdir. Bunlardan en bilineni tarihi kalıntılar yalanlarıdır. Hep bir fosil bulduklarında dedikleri şudur, evet tarih değişiyor, daha önce bulunan 3 milyon yıl öncesine ait ilk insan fosilini aklınızdan çıkarın, işte yeni bulunan bir iskelet fosili 4 milyon yıl öncesine ait. Bizlerde ağzımız açık vaybeee deriz sadece. Bir başkası daha yaşlısını bulduğunu iddaa eder, diğeri daha da yaşlısını, bir ilk insan Afrika’da ortaya çıkar, bir Kuzey Avrupa’da. Bir çoğumuz da bunu zaten kabullenmişizdir ve oynanan ateizm oyununun gölgesine girmişizdir de farkında değiliz.

Hemen ardından gelen bir diğer yalan ise ilk konuşmayı ne zaman öğrendiği, ateşin ne zaman keşfedildiği ve yazının icadı. İlk hayvanı ne zaman evcilleştirmişiz, ne zaman alet kullanmayı öğrenmişiz, ilk çiftçilik ne zaman başlamış gibi bir çok yalan ile devam ederler. Biz biliyoruz ama farkında değiliz, bu yazılanları okuyunca bildiğimiz asıl gerçekler hiç aklımıza gelmiyor nedense. Evet, İlk İnsan ile başlayalım.

İlk İnsan Kimdir?

Bu soruyu sorunca hepimiz düşünüyoruz, aklımıza okuduğumuz haberler ya da ateizmin baş savunucusu belgesel kanalları National Geographic, Discovery Channel (bu kanallara dikat edin, hepsi yahudi kuruluşlu ve hepsi belgesellerinde hep ateizmi ön plana çıkarır, her seferinde evrim de evrim diyip dururlar ama inanışlarına en sağlam kavimlerden biri yahudi kavmidir aynı zamanda, çünkü bu kanallarında amaç kendileri değil bizleriz zaten) gibi kanallarda izlediğimiz belgeseller gelir. Ama Allah (C.C.) Kur-an’ı Kerim’de söylemiş, birçok kimse bunu düşünmez bile, hep aklımıza farklı şeyler işletmişlerdir. Örneğin internet kullanıcılarına da dayatmaya çalışılan en adil ve gerçekçi bilgi kaynağı wikipedia’dır gibi bir inanışta olan bilgi kaynağı sitesinde de İlk İnsan isimli konuda sizleri bir kararsızlığa itmeye çalışırlar. Sitenin İngilizce ve Türkçe kısmında yer alan ilk paragrafı aynen şöyledir;

İlk insan, farklı din ve milletlerin yaratılış mitolojilerinde tanrı veya tanrılar tarafından ilk olarak yaratıldığına inanılan insan. Evrim teorisine göre insanın evrimi milyonlarca yıl süren ve küçük değişikliklerden oluşan bir sürecin sonucudur ve ilk insan denebilecek tek bir canlı yoktur.

Various creation myths describe the legendary first human. In theology and literary studies, the word protoplasts is used as a technical term for the first people in this sense. In each case it can be either male, female, or a couple.

İşte yahudi propagandası olan ve asıl amacı İslamiyeti sonlandırmak, insanları yahudilerin birer köpeği haline getirmek olan ateizmin amaçladığı bu tezgah ile hiç aklımıza gelmeyen gerçek sorunun cevabı şudur.

Allah (C.C.)’ın Kur-an’ı  Kerim’de bizlere bildirdiği üzere ilk yaratılmış ve dünyaya indirilmiş ilk insan Hz. Adem’dir. Şimdi diceksiniz ki ya biliyoruz bunu zaten ne alaka. Ama kaçınız ilk insanla ilgili bir belgesel yayınlandığında ya bi git işine dedi, çoğumuz oturup acaba kimmiş diye ilgi ile izlediğimiz neredeyse kesin gibi.

Diğer aklımızdan çıkarılmak istenen gerçek bilgiler;

Ne zaman konuşmayı öğrendik, Yazı ne zaman icat edildi, Ateş ne zaman bulundu, Aletler ne zaman kullanılmaya başlandı, Hayvanlar ne zaman evcilleştirildi

Belgesellerde bizlere gösterilen, hatta benim hatırladığım ilkokulda aldığım bir tarih atlasında gösterilen figürlerde ilk insanların mağaralarda yaşayan yarı çıplak, saç sakal bir birine girmiş işaret dili ile konuşmaya çalışan kişilerken yavaş yavaş bazı şeyleri öğrenerek bugün kü insan halimize geldiğimizdir. Böylece bizleri balıktan ve maymundan geldiğimiz masalına inandırmak için bir adım öne geçmiş oluyorlar.

Örneğin tarihi bilgilerde yazı M.Ö. 3300 yılında Sümerler tarafından icat edilmiş ve ateş ise 1 milyon yıl önce paleotik çağ civarında icat edilmiş deniyor.

Ne zaman konuşmayı öğrendik, Yazının icadı ne zaman

Oysa ki Allah (C.C.), Hz. Adem’i dünyaya gönderdiğinde ona Hz. Cebrail aracılığıyla 10 sahife indirmiştir ve Hz. Cebrail Hz. Adem’le konuşmuşarak anlaşmaktadır. Allah (C.C.) tarafından gönderilen bu 10 sahife de dünya da uyulması gereken emir ve bilgiler yer almaktadır. Demek ki yazı zaten ilk insan Hz. Adem zamanın dan beri varmış, sonradan yaşaya yaşaya yazıyı keşfetmemişiz, ilk başından beri biliyor muşuz.

Ateşin Bulunması

İlk ateş Allah (C.C.)’ın verdiği emirle 4 büyük meleklerden biri tarafından cehennemden alınarak ve 70 defa suya sokup soğutularak dünyaya indirilen Hz. Adem’e kullanması için verilmiştir. Yani ateş zaten bulunmamıştır, direk Hz. Adem’e verilmiştir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)‘im bizlere bildirdiği sahih buhari hadis aynen şöyledir.

Muvatta’ adlı eserinde İmam Mâlik… Ebû Hüreyre’den rivayet etti ki; Rasûlullah (S.A.V.) şöyle buyurmuştur:
“İnsanların yakmış olduğu ateş, cehennem ateşinin yetmiş parçasından bir parçadır.”
Ashab: “—Ey Allah’ın Rasûlü! Dünya ateşi (cezalandırmak için) yeterlidir” de­diler. Rasûlullah (S.A.V.) de:
“— Cehennem ateşi dünya ateşinden altmışdokuz derece daha şiddetli kılındı.” buyurdu. (Muvatta, Cehennem,
Buhari… Ebû Hüreyre’den rivayet etti ki; Peygamber (S.A.V.) şöyle bu­yurmuştur:
“Doğrusu sizin bu ateşiniz, cehennem ateşinin yetmiş parçasından bir parçadır. Denize de iki kez vurulmuştur. Eğer böyle olmasaydı Cenab-ı Al­lah onu hiç kimseye faydalı kılmazdı.” [37] Bu hadis, Buharı ve Müslim’in sıhhat şartlarına uygundur.

Hatta Cübbeli Hocadan dinlediğim bir rivayete göre bu ateş dünyaya bırakıldığında sıcaklığından dolayı yeri delip baya aşağıda kadar gitmiş.

Buradan da ilk insanın zaten ateşi bildiği ve kullandığı anlaşılıyor.

Kesici Aletler, Çekiçler vs. Ne Zaman İcad Edildi

Hz. Adem dünya’da ilk ziraat mühendisliğini yapan kişiydi ve oğullarından Kabil’de çiftçiydi, toprağı işler ve mahsül yetiştirirlerdi. Buradan da anlaşıldığı üzere İlk İnsan’dan beri insanlık tarihi çiftçilik yapmayı biliyor ve en önemlisi bunları yapmak için gerekli aletleri üretip kullanıyordu, yani daha sonradan icat edilmedi, Allah (C.C.) onlara öğretti.

İlk Hayvan Ne Zaman Evcilleştirildi?

Hz. Adem’im diğer oğlu Habil çobandı ve bildiğiniz o meşhur sınavda Allah (C.C.)’a adadığı Koçu yetiştirmişti. Allah (C.C.) bu adağı kabul etti ve onu aldı. Bu koç zaten daha sonra Hz. İbrahim’in Hz. İsmail’i Allah (C.C.)’a kurban etmesindeki sınavdan sonra Hz. İbrahim’e kesmesi için dünyaya geri gönderilmiştir.

Buradan da anlaşıldığı üzere zaten ilk andan itibaren hayvanları kullanıyor, besliyor, faydalanıyormuşuz.

Peki asıl sorumuza gelelim;

İnsanlık Tarihi Kaç Yıldır?

Hz. Adem’den bu yana gelen peygamberlerin hadislerde bildirildiği ortalama yaşam sürelerine ve peygamberlerin sıralarına göre yapılan kaba bir hesapta İnsanlık Tarihi yaklaşık 15bin ile 16bin yıl arasında olduğu hesaplanmaktadır.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu konu üzerine bir videosuda var, geçmiş konuşmaların arasından bulup çıkardığımda onuda yayınlayacağım.

Evet videosunu buldum, aşağıdan izleyebilirsiniz, süresini 3 saat 16 dakika 47. saniyeye getiriniz.

Yazımızın özetine gelecek olursak bizlere belgelsellerde, filmlerde ve kasıtlı hazırlanmış tarih kitaplarında anlatılan yalanları unutun, he diyip geçin, çünkü gerçek zaten Kur-an’ı Kerim ve Peygamber Efendimiz (S.A.V.)‘min hadisleri sayesinde belli.

22 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Eftal

  Gülecem gülemedim gerçekten yok yok gülüyorum attım kahkahayı resmen biri de karbon 14 testini atmış yav siz ne içiyonuz öyle karbon testi zaten 5 bin öncesini bulamaz hiçmi jeoloji okumadınız hiçmi kitap okumadınız yav biraz dini kitapları bırakıp bilim okuyun cahil kalmayın

  1. isa koç

   Bilim okumak başka birşey, çarpıtılmış bilim okumak bambaşka birşey. Karbon testlerinde 3 milyon yıl öncesine ait insan iskeleti kalıntıları buluyorlar, ama bu 1 tane falan oluyor değil mi? Ama neden hiç 1milyon 500bin yada 227 bin yıl öncesine ait iskeletlerden haber yok. Niye sadece 1 tane, yani o milyonlarca yıldan bahsedilirken aradaki tarihler boşlukta kalıyor? Bilim de bazı çevreler evrim teorisini kanıtlamak için biraz fazla zorluyorlar.

   Ayrıca bilim de Kur’an-ı Kerim’in geçmişten ve gelecekten bildirdiği ayetlerin anlattığı herşeyin gerçek olduğunu ispatladı. Bu bilim dışıda karbon testi mi sadece bilim içi.

 2. Erdem

  Sadece din üzerinden, hele de uydurup uydurup, gerçekten uzak şeyleri sanki İslamda yazıyormuş gibi anlatıp,insanları kandıran cübbeli Ahmet üzerinden yazıyorsunuz. Şayet bir cehennem varsa, içine ilk girecek de o “cübbeli Ahmet” dediğiniz kişidir.

  Günümüzden 50 bin yıl önce ölmüş insan kemikleri mevcut. Peki buna ne diyeceğiz? Dini yazilı kaynaklar ile bilimsel açıklama yapamazsınız. Dini dinde, bikini bilim ile, felsefeyi de felsefe ile arayın.

  Şu an hala bir evrim süreci geciyoruz. İnsanlık 50 bin yıl sonra daha farklı olacak.

  1. isa koç

   Şimdi karbon testini hakkında en kesin sonuç şu dur. Bir nesne açık havaya maruz kalırsa karbon testi çok farklı sonuç çıkarır. Yani karbon testinin net olması için muhafaza edilmeye başlandıktan sonra hiç hava ile temas edilmemesi gerekir. Şimdi diyelim ki bir kazıdan bir kemik çıktı. Bunu bilim adamları üzerindeki toprak katmanlarına bakarak çok iyi muhafaza edilmiş olduğunu varsayarak karbon testine sokuyorlar. Ama dün bulunan nesnenin bundan 1000 yıl önce açıkta olmadığını kimse bilemeyeceğine göre bu karbon testi kesin sonucu veremiyor. Mesela Mısır piramitlerinden çıkarılan mumyaların karbon testleri yazılı kaynaklardaki tarihlerle çok yakınlık verir. Neden dersen mumyalama esnasından itibaren çok çürümesin diye çok iyi ortamlar da muhafaza ediliyorlar ve piramitteki mezarına konulduktan sonra çürümeye neden olacak bakteri yada hava kalmasın diye odayı ona uygun ilaçlarla dezenfekte ediyorlar. O tarihlerin neredeyse aynı çıktığını Dini kitaplar da bahsedilen dönemlerle örtüşüyor. Buna dikkat etmek gerekir.

   Ayrıca Kur’an ayeti ile sabit olmayan kişi dışında kimseye cehennemliktir diye kimseye diyemeyiz. İstediği kadar haşa Allah’ı inkar etsin isterse. Belki biz bilmeden tövbe edip Allah’ın varlığını kabul edip, O’na iman etmiş olabilir.

 3. Nurcan Ilkturk

  Kesonlikle katiliyorum; tarihi,jeoloji, arkeoloji hepsini carpitip Resullerin bildirdigi hak dini ki su an tek bozulmamis din (deyn=yol) Islamdir yok etmek istiyorlar.

 4. Emrah Ateşpolat

  Aslında herkesin kendine göre doğrusu vardır ve benimde kısaca demek istediğim şu ki Önce Rabbimize inanmış isek kalben İman, sonra ilim sonra da biz bu dünyada yaşadığımız için araştırma konusu olarak bilim dediğimiz olgu ortaya çıkar yani ilim ile bilim birbirleriyle bağlantılıdır aslında tarihi de Kuran-ı Kerim ile bilimi karşılaştırıp tabikide içinde ki doğruları elbetteki bulacağız …

  1. isa koç

   Eyvallah.

 5. Ahmet Musaoğlu

  Jeoloji Bilim tarihi, yeryüzünde yaşamış dev sürüngenler olan Dinozorların, 65 milyon yıl önce Toplu Yokoluşla yokolduklarını bildirmektedir. Bu tarihi itirazım olabilir olsa da bu esas tartışmasız kabul edilmektedir. İMDİ: 65 MİLYON YIL ÖNCE yeryüzünden yokolan7ortadan kalkmış Dinozorların; dünyanın hemen her yerinde FOSİL iskeletleri, embriyoları, yumurtaları, dışkıları bile BULUNABİLMİŞKEN, MÖ.10.000 öncesi tarihli TEK BİR ADET FOSİL İNSAN İSKELETİ neden BULUNAMIYOR?
  Bunun cevabı; MÖ.10.000’den önce yeryüzünden İNSAN YAŞAMADIĞI olmaktadır(Ahmet Musaoğlu: Uygarlığın Tarihi, İlk Anayurd Anadolu Trabzon Tarihi İSİMLİ eserleri). Bunun dışındaki her iddia BİLİMDIŞIDIR, PALAVRADIR. Aksini iddia edecek olan MÖ.10.000 ÖNCESİNE AİT BİR TEK bütün FOSİL İNSAN İSKELETİ BULACAK.. Bulunamadığı, bulunamayacağı da KESİNDİR. Buzul Dönemleri Sonu tarihi olan MÖ.10.000 civarında yaşanan Son Toplu Yokolma hadisesi sonrası yeşeren İLK DOĞAL (Çekirdek) ORTAM’da; bir başka deyişle İLK ANAYURD/YERYÜZÜNDEKİ şehirlerin İLK’İ OLAN MEKKE’de; “BİLGİLENDİRİLMİŞ” İLK İNSAN ile birlikte Buğday ve DE koyun ile keçi gibi küçükbaş hayvanların (EVCİLLEŞMİŞ bitki ve hayvanların) birlikteliği, UYGARLIK-İinsnalık TARİHİNİ başlaTmıştır.

 6. emre

  yazınızda nat geo vs yahudidir ve ateizmin savunuculuğunu yapar demişsiniz. evet doğrudur ateizmin savunuculuğunu yapıyorlar bilimsel çerçevede. he bir de yahudilik bildiğim kadarıyla ilahi bir dindir. ateizmle ne alakası var. o dini,n bir kitabı bir peygamberi yok mu? bir ate olarak referans noktam hep bilim ve bilim adamları olmuştur. neden çalışmalarıyla dünyaya yön vermiş tesla, hawkıng gibi bilim insanları inançsızdır? biz kısıtlı bilgimizle bir şeyleri açıklmaya çalışırken yanılma payımız daha çok değil mi sizce? ya da madem ispatlara inanmayacaksınız bilim bilim diye ortada gezmenin alemi ne? güzel bir kardeşimin lafıdır: Eğer mantığın korkularının önüne geçemiyorsa kendini düşünenden sayma.

  1. isa koç

   Ateistim diyenlere neden böylesin diye tartışma yapmayı sevmiyorum, o konulara girmeyeceğim. Yahudiler görüşlerine bağlılıkta belki de Müslümanlardan daha çok bağlıdırlar, yani burada kastım tutuculukta çok katılar. Müslümanları aynı zaman da da Hristiyanları da ateist yapıp karşılarında yahudilikten başka bir din bırakmak istemiyorlar. Sebebi ise bir Yahudi olabilmek için ben artık yahudiyim diyince olamıyorsun, ancak ve ancak bir yahudi anadan doğmuş olman gerekiyor, bu yüzden ki bir Müslüman ya da Hristiyan Yahudiliğe geçemiyor. Hatta yahudilikten Müslüman’lığa yada Hristiyanlığa geçmiş birisinin torunlarını bile bizim dedemiz, babaannemiz eskiden yahudiydi ve Hristiyan olmuşlardı ama biz reddediyoruz yahudi olmak istiyoruz deseler bile kolay kolay kabul etmiyorlar.

   Bunun örneğini eskiden Babilliler tarafından Irak kuzeyine sürgün edilmiş ve zamanla dini değişmiş yahudiler var, onlar israil kurulduktan sonra bizde yahudiyiz bizde israile gelmek istiyoruz dediler ama kabul etmediler çok ince eleyip sık dokuyup sadece bazılarını alıyorlar, gene Etiyopya’da Beta İsrail ve Falaşa Mura yahudileri var, bunlarda bizde yahudiyiz diyorlar, adamları ancak 1975 yılındaki İsrail başbakanı haham başından Beta İsrail yahudilerinin yahudi olduklarına dair fetva alarak onlara yahudilik verdi ama Falaşa yahudilerinin ise geçmişte Hristiyanlığa geçtiklerinden dolayı halen kabul etmiyorlar Yahudi olduklarını. İşte Yahudilik dünyanın en katı grubudur. Bu yüzdendir ki onlar daha kendilerinden olanı bile kendi dinlerine kabul etmiyorlar, tek çıkar yolları kendilerinden olmayanları tamamen ateist yapıp dini açıdan kendilerine engel çıkarakcak kişi bırakmamak.

   Bu yüzdendir ki dünya da en çok ateizm propagandası yapan kurumlar Yahudi desteklidir ve ateistlerinde uyanıp gerçekleri fark etmemesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Allah seninde yardımcın olsun. Amin.

 7. sere

  ALLAHU EKBER

 8. fatma

  Merhaba İsa Bey,

  Bilim sizlere neden bu kadar ürkütücü ve caydırıcı gibi geliyor!! Neden Dinine bağlı insanlar ve özellikle Müslümanlar bilime neden bu kadar ters bakabiliyorsunuz! böyle görüncede aklıma, inancınızdan şüphe eden bi kesim İnsan topluluğu düşüncesini düşünmeden edemiyorum..
  En basitinden Cem beyin sorusuna bir cevap verememişsiniz;”Neden bizlerden arkeolog çıkmıyor”, özellikle günümüzde yerini korumuyor,bilinmiyor…
  Bilim Evreninin oluşumunu incelerken sadece bizler gibi İncil’e bakıp hareket etmiyor.
  -neden bende araştırmayım,keşfetmeyeyim,öğrenmeyeyim mantığıyla yola çıkar..Ruhlarında ve öğretilerinde keşfetmek olduğu için varoluşlarından beri Din ırkculığıyla ayırdığınız İnsanlar bizden hep öndeler.
  Dünya bizlere keşfetmek için aklımizla mantığımızla yaşamamız için bizlere sununlan bir lütuftur! Öyle olmamış olsaydı Yaradan sadece Kuran-ı Kerime ve ya Kutsal kitaplara itaat edeceğimiz şekilde bizleri yaratırdı İnanç dışında diğer düşünçe,zeka,mantık kavramlarını kafamızın içine enjekte etmrzdi..
  Gelelim yukarıdaki başlıklar altında topladığınız kendince düşüncelerinize ve bu konuda tek bişy soyleyeceğim gerisi bunlara bağlı olacak zaten…!
  Bilim insanın daha çok varoluşunu Biyolojik ve fizik açısından inceler ve araştırmalarına devam eder..Bilimle uğraşan İnsanlar İncil ve Tevratta da Adem ve Havva konusunun Kuran-ı Kerim’dekiyle hem fikirde olmasına rağmen yerinde saymayıp araştıtmaya devam eder..İnançları inanmadıkları sizleri bizleri ilgilendirmez.
  Bilim, İnsanın yani Adem ve Havva’nın suda oluşan bir bakterinin toprakla birleşmesiyle var oldugunu savunur! çok enteresandırki Kuran-ı Kerimde ise bir suresinde yada ayetinde(şuan hatırlayamadığım için yazamıyorum ,yalnış kaynak vermemek sebebiyle)”Biz İnsanı bir çamurdan hülasa kıldık”der.
  Burda “Hülasa” sıvılaştırılmış demektir..Burdan da ne cıkıyor çamurda sıvı bir madde oldugu için aslında Bilimle, İlim bazı konularda hem fikir olabiliyor!Bu hernekadar kişiye özgü bi düşüncede olsa kıyaslana bilecek kadar yakın bir buluştur..
  Bilim hiçbir zaman %100 budur demez.Kaynaklar ve araştırmalar neticesinde belgelerle, fosillerle olayın durumu bu şekildedir der ve kenara çekilir…Lütfen İnsanlara ufuklarını açması konusunda yardımcı olun.İbadet İnanç bireyseldir ve iki kişiliktir.. Yukarıda yazmış oldugunuz açıklamalar o kadar tek düze yazılmış yazılarki hiçbiri kendinize özgün değil ve bilindik yazılar…Belgeseller yapın araştırın onların ki madem yalnışsa caydırıcıysa Bizlerde buluşlar yapalım keşfedelim..
  Şu kadarını söyleyim Bilimi araştırdıkça Allah’a olan inancım her geçen gün artıyor çünkü gücünü kudretini hergeçen gün daha fazla Hissedebiliyorum korkmadan bunu Ruhumda Hissedebiliyorum, Eski model İnancımdan daha akıllı mantıklı İnanca yani doğru olanı hergeçen gün daha iyi yaklaşıyorum…
  SEVGİLERLE.

  1. isa koç

   Bu yazdığım yazı herkesin bildiği gerçekler olduğunu söylemişsiniz, doğrudur. Çünkü yazıyı yazma amacım da buydu, herkes bunları bilmesine rağmen belgesellerdeki insancı yok sayan bazı araştırmalara inanmasıdır. Elbet bilim İslam’da, islamiyet dışı kişilerin düşüncelerinden daha önemlidir. İslamiyet herşeyden çok daha fazla yönlendiriyor insanları. Oku emri ile. Bu sebeptendirki İslam bilim adamları aradan geçen yüzyıllara rağmen yayınladıkları eserlerle ön plandalar, hala o eserler okutuluyor.

   Bu yazıyı yazma amacım İnsanların bildikleri halde bilmiyormuşcasına o tv programlarında yalan olduğu bilindiği bazı sözlere inanmalarınadır. Yoksa bilimi reddetmek değil. Yazdıklarınız konusunda sonuna kadar haklısınız, çok doğru sözler. Hz. İbrahim’in yolunu izlemektesiniz. O’da akıl ile Allah’ın varlığını keşfetmiş ve iman etmiştir.

  2. ismail bedir

   Neden bizden su bu cikmiyor diyecegimize o zaman calisip ya kendimiz bilim adami olacaz yada. Bizden gecmisse cocuklarimizi yetistirecez yoksa lafla peynir gemisi yurumez yoksa durdugumuz yerde kimse bizi bilim adami yapmaz.cocuklarimizi okula gonderirken diyoruz ki ya doktor ol ya muhendis ol ya ogretmen ol hayatini kurtar diyoruz hangimiz cocuklarimiza evladim oku dine vatana millete faydali yararli yol gosterici bir mevkiye gel diyebiliyoruz.bizlere hep ac kalma gibi bir politika izletiriliyor.zengin olamama gibi bir korku enjekte ettiriliyor.

 9. Metin

  Allah razı olsun..

  1. isa koç

   Amin. Senden de kardeşim.

 10. cem

  merhaba; bu konuları uzun süredir araştırıp notlar alıyoruz ( bi grup arkadaş) yazdığınız tüm konularda yanınızdayız. bizim üzüntümüz neden bi müslüman !! arkelogun yetişmediği…onlar bize evrimle belgeselle enjekte ederken biz sadece kuranda yazıyo hadislerde böle diyoruz…adamlar kendi insanlarını incile göre değil bilime göre yetiştiriyo kesinlikle yazdığımdan ters bi amaç anlaşılmasın…tabikide kılavuzumuz kuran ve hadis..(.osmanlıdan sonra bilimadamı çıkartamadık maalesef.).anlatmak istediğim araştırıp bak sadece kuran böle demiyo bilimde aynı dili konuşuyo diyebilseydik şu anda israil değil biz yönetiyor olurduk…hocalara soruyorum ilahiyataki arkadaşlara soruyorum hala daha kuranda yazıyo diyo.. ya arkadaş yeni nesili modern!! dünyanın araçlarına karşı (internet tv medya ) bu şekilde savunamassın …adam diyoki (çinde yogacılar) enseye buz koyarsan (günde bi kaç kere) rahatlarsın ..diyemiyorki bizimkiler enseye günde 5 kere mesh edersen bu bu olur..hayır diyorlarki farzdır sünnettir yap!! neyse…haberleşmek üzere…selamlar..umarım MODERN!!! sizin gibi müminler en kısa zamanda yetişir ve bu zulme dur der…

  1. isa koç

   Eyvallah. Doğru noktalara değinmişsin. Eline sağlık.

 11. Halit Sipahioğlu

  Ben diyorumki en fazla 7-10 bin yık adamlar hala milyon yılı hesaplıyorlar beynimizi yıkıyorlar evrimdir cilalı taş devridir diye haberimiz yok çalışmanız için teşekkürler Allah (c.c.)Razı Olsun

  1. isa koç

   Amin kardeşim. Allah hepimizden razı olsun. Amin.

 12. Hasan Ali

  Bunları gerçekten iman eden müminler bilir. Lakin insanlarımız sözde Müslüman oldukları için böyle sorunlar mevcut. Yazı için teşekkürler.

  1. isa koç

   Allah razı olsun kardeşim.