İş değiştirdim

Krizden dolayı kapanan tasarım firmasından ayrıldıktan sonra bir miktar kurs eğitimiyle uğraşmaktaydım. Tabi işsiz bi insan ne kadar yaşar onu denemek için diyelim biz 5 ay işsizlik dönemi geçirdikten sonra Tokat’ın yerel yayınlarını yapan İstanbul’da faaliyet gösteren Memleketim Tokat gazetesine girdim.

Şimdi Memleketim Tokat gazetesinin tasarımını yenileyip gelişmesine çalışacağım. Umarım başarılı oluruz. Tabi bu 5 aylık boş durma zamanında evde boş durmayarak yeni internet projeleri geliştirdim. Birincisi mizah-turk.com’du, mizah blogu olarak açtığım site şuanda 5. ayını tamamlamış durumda ve 5 ayda 34 bin ziyaretçiye ulaşabildi. Bana göre fena sayılmaz. Ocak ayının sonlarına doğru açtığım günlük sitem Çakma Blog ise 4. ayını doldurdu işe girdiğimden dolayı 15 gündür yazı yazamamıştım ama şimdi yeni işteki düzenimi yerine oturttum. Böylece tekrar yazılarıma geri dönebileceğim.

Diğer projelerimide bu süre içerisinde hazırladım. Sadece yayına sokma aşamaları kaldı. Birisi deneme yayına başlayan haberr.com sitesi. Bütçesini tam ayarlayamadığım için şimdilik beklemede sanırım 1 yıl kadar’da bekleyecek ama geceleğin habercili internet olacağı için beklemesinde bir sakınca yok şimdilik. Bir diğer projemde 118.tc bu site ise geleceğin telefon rehberi. Buradaki projeme biraz daha ağırlık veriyorum. Yayına girdiğinde Türkiye’nin vazgeçilmez siteleri arasında yer alacağından eminim. Umarım kısa sürede bu kaynakları toparlayabilirim.

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. herbalife

    bencede iş sektörü türkiyede büyüyor oldukca

  2. Pingback: Tokat Rehberi çok yakında yayında : İsa Koç

  3. İsa Koç

    Evet kriz birçok kişiye birşeyler kattı. Kimine blogculuk kimine başka deneyimler banada belirttiğim gibi yeni iş dallarına el atmamı sağladı.

  4. Tayfur

    İşsizlik sürecinin bana kattığı tek artı olan blogculuk konusunda umarım bende başarılı olabilirim..=)..Yazılarınıza geri dönmeniz güzel oldu..Artık reader’da yinemi bir şey yok demeyiz..=)