İşyeri ile yaptığımız Bursa Gezisi

Gazetede işe başlayalı daha 6 ay olmuştu, hiç tasarım programı bilgisine sahip olmasamda başladığım bu işte ustam Şükrü abi vardı. Grafikerlik hayatımda bütün öğrendiklerimi ona borçluyum. 2004 Mayıs ayında işyerimizin dağıtım bölümü Bursa’ya günü birlik biz gezi düzenlemişti dağıtımcılar için. Ustam dedi bizde gidiyoruz. Heveslendik pazar sabahı arkadaştan aldığım mobiletle erkenden koyuldum yola. Ümraniye’den otobüsümüz hareket etti. Tuzladan feribotla Yalova’ya geçtik.

Fotoğrafları ustam çekiyordu. Daha yeni almıştık makineyi iş yerine. Onunda tadını çıkarmaya çalışıyordu. Bana çok emeği geçen ustamda bu. Adı Şükrü Altunay’dır.

Buda gemideyken çektiği martısı 🙂

Bursa sınırlarına vardıktan sonra kahvaltısız çıktığımız yolculukta şu alttaki mekanda güzel bir sabah kahvaltısı yaptık. Tabi kahvaltılıklarımızı biz getirmiştik. Sadece çayları buradan aldık.

Yola koyulduk ve Bursa’ya vardığımızda daha önceden ayarladığımız rehberimizle güzel bir Bursa turu yaptık. Ulu Camii, Yeşil camii, Çekirge mahallesi, Yıldırım Beyazıd Camii ve türbesi vs derken Bursa’daki Osmanlı’mız zamanından kalan tüm tarihi değerlerimize uğradık.

Dönüşte de Ulu camii avlusunda gördüğümüz bir grup motorcuyla karşılaştık. Tabi hoş kareler çıktı ortaya. Bizimde turist gibi onları fotoğraflamamız hoşlarına gitmiş olcakki. Epeyi yanımıda sürdüler. 🙂

3 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
 1. alidurgut

  memleketime hoş gelmişsiniz. birde kışın uludağ taraflarına gelmenizi tavsiye ederim. mükemmel oluyor oralar.

  gerçi yaz mevsimide ayrı bir güzel.

  1. isa koç

   Kış günü gelmeyi bende çok istiyorum fakat bir nasıl olmadı şu ana kadar. ama muhakkak gelicem.

 2. Pingback: İşyeri ile yaptığımız Bursa Gezisi | Blog