Koi Teması Türkçe

Bu temamız kişisel bloglara çok hoş gidecek bir tema, ayrıca edebi uzun konuları tartışmak isteyenlerinde çok işine yarayacaktır. Yazıları çok hoş ve okunaklı göstermekte, gözü az yormakta, konulara arası dolanmayı çok rahat teşvik etmekte ve yorum yazmak için insanı adeta illa yorum yazayım diye zorlayacak bir sadecelik ve estetiği mevcut.

Temamızın bu kadar güzel tasarlanmasının ardında genelde az tema tasarlayan ama her çıkardığı temasıda efsane olan N.Design Studio var. Bu site sahibi arkadaşlarımızın tasarladığı meşhur temaların arasına en başta iTheme isimli temanın yanısıra GlossyBlue ve Notepad’ın ardından Koi isimli temamız eklendi. Tema yaklaşık bir hafta indirilmeye sunulmasına rağmen dün farkettim ve Türkçe’ye çevirerek sizlere sunuyorum. Bu temada muhakkak diğer temalar gibi adından söz ettirecek.

Koi Türkçe Temasını buradan demosuna bakabilir ve Türkçe olarak indirebilirsiniz.

Demo |

  Koi Türkçe Teması (363,1 KiB, 2.223 kez indirildi)

Temanın  özellikleri:

Tema biraz önce bahsettiğim gibi yazıları çok okunaklı ve göze hoş sunuyor, aynı zamanda fotoğraflarıda çok canalıcı biçimde ön plana itiyor. Fotoğrafların kenarlarına verdiği beyaz çerçeve ve altına verdiği gölge efekti ile çok hoş ve belirgin görünmesini sağlıyor. Tema özel resim kullanmıyor, çünki kişisel temalarda özel resime pek ihtiyaç yok bence. Fotoğraf eklerken genişliğinin en fazla 550 pixel olmasına dikkat edin.

Temanın birde yönetim paneli var. Panelde blog sayfanıza özel kullandığınız bir favicon var ise buradan sadece icon linkini yazarak rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Eğer çok sayıda sayfa kullanıyorsanız, bu sayfaları dilerseniz açılır menü şeklinde sıralatabilir veya dilediğiniz sayfanın görünesini ID nolarını yazarak belirleyebilirsiniz.

Temanın bir hoş özelliğide sosyal ikon ve profil adreslerimizi eklememize imkan veriyor ama bir sorun varki şuanda orada nedense linkler işlemiyor. Facebook profilimi eklemek istediğimde yazıyorum kaydet diyorum, ekliyor profil URL’sini ama ikonu twitter’ın ikonu olarak kalıyor. Tema tasarımcısına mesaj attım. Bir gözatıp sorunu düzelttiğinde bilgilendiricekmiş, orası düzelince tekrar Türkçe’çe çevirir ve yorum yazan arkadaşlara bildiririm. Ama ben o ikonları Sidebar’ımada eklerim gerek yok diyorsanız bu haliylede daha hoş duruyor. O yüzden temayı aktif edince tema ayarlarına gelin “Sosyal butonları anasayfadan kaldır” kısmını işaretleyip kaydedin.

15 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. burak

  bunu haber teması olarak kullanıcam :==)))

 2. Mimar Osman

  Kaliteli ve güzel bir tema eline sağlık.

 3. Mustafa

  teşekkürler…

 4. Mustafa

  bu ben bir garip keloglanımı nereden değiştireceğiz bir türlü bulamadım.

  1. isa koç

   admin panelinden görünüm > editör > footer.php dosyasını açın içerisinde göreceksiniz.

 5. isa koç

  @webhastasinet kardeşim klasik bir cümle vardır zevkler ve renkler tartışılmaz. Tema tasarım ve renkleri kimine göre çok kötü kimine görede çok güzel olmakta.

  @ismoz tema aslında belli bir kitleye hitap ediyor. Edebiyat, roman tarzı konular tartışanların ortamına iyi oturabilecek bir arkaplan var. Örneğin alkışlarlayaşıyorumun siteside misal öyle.

 6. ismoz

  Tema tasarımı güzelde arkaplan çok kapatıyor gibi ?

 7. TuFFy

  Tema güzelmiş, çok şık duruyor. Blogger’a uyarlanırsa eğer, orada da çok tutacağına eminim.

 8. WebhastasiNet

  Görünüm berbat. tasarım berbat. Ama kodlama çok sağlam

 9. Exclion

  Wp kullananlar için gerçekten güzel tema olmuş tebrikler

 10. GodLessTurtLe

  üzerinde birazdaha oynansa bence çok güzel bir tema olur

 11. crazyboy14055

  bayanlara site açılırken kullanabilecek bir tema birçok bayanın hoşuna gidebilir.

 12. McCOY35

  Edebiyatla ilgili bloglara daha çok yakışır diye düşünüyorum renk tonlaması gayet başarılı

 13. isa koç

  Bu temayı bende çok sevdim. Blogumda kullanıp kullanmamakta kararsızım. Şuan kullandığım temayıda çok seviyorum. Ama millet bu temayı pek fazla indirmemiş hayret ettim.

 14. Sewimsiz Bilgin

  Yakında bloggerdan wordpresse geçicem. Bu temayı beğendim. Arşivime aldım geçince bunu kullanıcam.