Mizah Türk’ü kapattım

2008 yılının Mart ayından bu yana Mizah Türk isimli karikatür blogumu yayınlıyordum. Yaklaşık 2 yıl kadar bu blogu ortalama günde 2400 civarı karikatür ve mizah yayınladım. Bu süre içerisinde blog sayfamı 265000 kadar ziyaretçi blog sayfamı ziyaret etti.

Sabırla azimle yayınlarımı sürdürdüm, bunun karşılığında bu blogu ziyaret edip bu mizahları okuyanlardan sadece bu mizah hakkında yorumlarını bekledim. Her blog yazarını tek motive eden ziyaretçilerinden gelen yorumlardır. İşte bu süre içerisinde 2400 mizah eklememe rağmen ancak 130 yorum yapıldı. Buda bizi hiç motive etmedi. Sonun artık emeklerimin insanları pek ilgilendirmediğini düşünüp bu kavgadan vazgeçtim. Bundan sonra artık mizah blogumda yayın olmayacaktır. Ekli olan tüm mizahlar silinmiştir.

7 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Mehmet

  En bastaki sebatinin yazdigi yorumu hic begenmedim. Cok saygisizca birseyler yazmis. Kendi karsiliksiz yaptigi hizmetleri yazsaydi da ne tür amme hizmetleri yapiyor bilseydik. Ona cok nazikce bir cevap vermissiniz, bunun icin ayrica tebrik ederim. Tabii ki siz bunlari takdir almak için yapmiyorsunuz, ama sonucta ortaya büyük bir emek koyuyorsunuz ve takdir edilmek tabii ki hakkiniz. Takdir edilmek insani motive eder, yeni seyler üretmesine sebep olur. Kusura bakmayin bizler sitelerinizi takip ediyoruz ama bazen tembellik ediyoruz yorum yazma konusunda. Ben karikatür sitenizi bilmiyordum ama internette bir sey aradigimda blogunuz hep karsima cikiyor ve faydalaniyordum. Cok ozgun calismalar yapiyorsunuz, sizi tebrik ederim.

  1. isa koç

   Anlayışın için teşekkürler sevgili kardeşim. İşte herşey böyledir. Bir arkadaşınla bile bir anını paylaşırken onun fikirlerini duymak beraber aynı anıları yaşamak biraz tebessüm etmek için paylaşırsın. Amme hizmeti olarak insanlar ya bir firma adına para aldıkları için iş yaparlar, yada oradan ciddi bir reklam geliri olduğu için yapar. Ben orayı para kazanmak için değil sevdiğim şeyleri aynı şeyi sevenlerle paylaşmak için açmıştım.

 2. ilan ekle

  Keşke silmeseydiniz. Yeni eklemeseniz bile eskileri durabilirdi.

 3. disdoktoru87

  keşke silmeseydiniz blogunuza geçenlerde şans eseri gezinirken rastladım ve normalde yorum yapmayan biri oldugum halde bu kadar güzel bi hikayenin yorumsuz kalmayacagına inandım bence biraz daha sabrederseniz bu işte çok daha ilerleyebilirsiniz.
  Benimde alışveriş sitem var ve birşeyleri sabırla yapmak lazım
  hiç birşey birden olmuyor
  benimde yazdıklarım üstelikte yıllardır kızarkadaşımdan başka kimseyle paylaşmadıgım hikayelerim var ama yıllardır öylece durup çogalıyorlar
  sizi görünce içimde bir kıvılcım hissettim çünkü yazdıklarınızı korkmadan paylaşıyordunuz bu çok hoştu.
  Bizim milleti bilirsiniz taktirden çok uzaktırlar ancak karalamaya gelince sürü halinde üzerimize gelmeyi iyi bilirler sizden ricam şimdilik yazılarınıza ara verdiyseniz bile bunu ileride daha profesyonel bir halde web hizmetine sunmanız üstelik web de kurumsallaşırsanız bu artık sizin işiniz bile olabilir.
  Saygı ve sevgilerimde Ahmet.

 4. masterm

  ha şimdi iyi mi oldu yani. teşekkürler

 5. isa koç

  Yok insanların mizah hakkında düşüncelerini merak ediyorum. Mizah benim çok özel bir hobim. Çok seviyorum mizahları. İnsan çok sevdiği bir konu olunca başkalarıyla bu konu üzerine fikir paylaşımı yapmak ister. İstiyorum yayınladığım bir mizah hakkında yorum yazsınlar. O mizahla ilgili anılarını anlatsınlar, o mizahı nasıl bulduklarını anlatsınlar. İşte ben bu tür yorumlar bekliyordum milletten. Bu durumu aynı Robinson Crouse’ye benzetebiliriz. Nasıl bir adada 20 yıl kaldı ve tek konuşacak kişi Cuma’ydı. Bir ara yalnızlıktan kafayı sıyırmak üzereydi. İşte benim durumumuda böyle algılamalısın. 2 yıldır 2400 mizah yayınla ve yorum adına hiçbirşey yok. Sanki duvara dönmüş duvarla konuşuyorum gibi hissettim.

 6. sebati

  Blog forum tarzı şeyler amme (toplum) hizmetidir. Bir şeyler bekleyerek (tesekkur yazın yorum yapın) bir seyler yapıyorsanız yanlıs yerdesiniz. Toplum un iyiliği için çalısıyoranız sırf bu işi yapmak bile sizi mutlu etmelidir. İlle de egonun yükselmesini istiyorsanız yapmanız gereken iş blog veya forum kurmak değil parasıyla kendinize dalkavuk tutmak:) veya yagcı arkadaslar edinmektir.:)))

  Size hakaret etmek gibi bir amacım yok sadece bu zihniyet bana göre yanlıs oldugunu belirtmek istedim. Yorum yazandan da yazmayandan da Alllah razı olsun diyemiyorsanız bu işi yapmayın