Motosiklet Parçaları Online Alışveriş Sitesi

Motosiklet Parçaları Online Alışveriş Sitesi
Motosiklet Parçaları Online Alışveriş Sitesi

Abimle birlikte yönettiğimiz online motosiklet parçaları satış sitesi. Abim 1991 yılında Almanların İstanbul Dudullu’daki fabrikasında çalışmaya başlamıştı. Kısa sürede yükselerek daha 19’lu yaşlarda MZ motosikletlerinin kontrol şefliğine yükselmişti. 1997 yılında ise kendi iş yerini açıp İstanbul Anadolu yakasının en tanınan tamircilerden birisi konumuna gelmişti. Bende 2010 yılından beri aktif olarak farklı firmalarda yönettiğim e-ticaret bölümlerinden sonra abimle işlerimizi birleştirdik ve motorsikletparcalari.net sitesini 2012 yılı sonunda kurmuştuk. Sektörde ikimizde oldukça tecrübeli kişileriz, yerinde saymayı sevmeyen daha iyisini yapmaya çalışan ve sektörün tam içinden gelen kişiler olduğumuz için sektörü en iyi anlayanlardanız. İşte bu tecrübelerle kurduğumuz online yedek parça satış sitemizde aradan geçen yaklaşık 2 sene içerisinde online perakende motosiklet yedek parça satışında sektörün ilk 10 firması arasında ilk 5i zorlayan bir konumda yer aldık.

Online perakende motosiklet yedek parça satış sitesi: motosikletparcalari.com.tr

2 sene içerisinde yakaladığımız bu başarı üzerine şirketimizi dahada büyütmek ve dahada kurumsallaştırmak adına web site adresimizi değiştirerek www.motosikletparcalari.com.tr adresine taşındık. Aynı zamanda daha önce kullandığımız tasarımımızıda geliştirerek daha basit, daha hoş görünümlü ve daha kullanışlı yeni tasarımımızda geçtik.

Bu hızlı büyümemizi 2015 yılında da çalışan kadromuzu artırıp, yeni daha büyük depomuza geçerek sürdürmek istiyoruz. 2015 yılını fiziksizsel alanda büyümeyle geçirip 2016 yılı hedeflerimizde Online Motosiklet Yedek Parça sektöründe Türkiye’nin en büyük ilk 3 firması konumuna gelmeyi hedeflemekteyiz.

Alman efsanesi MZ motosiklet yedek parça satış sitesi: mzparcalari.com

Alman efsanesi MZ motosiklet yedek parça satış sitesi
Alman efsanesi MZ motosiklet yedek parça satış sitesi

Yine özel ilgi alanımız olan MZ motosikletleri için yaklaşık 1,5 yıl önce hizmete aldığımız MZ Parçaları isimli websitemizde de aynı yeni tasarıma geçtik. Ama daha da önemlisi artık yurt dışı motosiklet yedek parçası ihracatında ülkemizde yer alan online motosiklet yedek parça satan firmalar arasında ilk sıralara yerleştik. MZ parçaları web sitemizde Türkçe dil’in yanına İngilizce dil desteği ekledik. Çok kısa bir süre içerisinde de Almanca dili ilave edeceğiz İnşallah.

– MZ Yedek Parça Üretimi

MZ motosikletlerinin Almandaki bir bölümünü 1992 yılında Kuralkan Holding satın almış ve Kanuni markası altında Türkiye’de üretmeye başlamıştı. 1997 yılında iflası çeken Almanya bölümünün ardından orayı satın alan bir Malezya firması patent davası açıp MZ’in marka hakkını Türkiye’den alınca ve birde buna artan benzin fiyatları eklenince 2002 yılında MZ imalatı durduruldu. Bir süre sonrada yedek parça imalatı durduruldu.

İmalatı yapılmadığı için zaman içerisinde piyasada tamamıyla tükenen bazı MZ yedek parçalarını kullancılar bulamaz hale gelmişti. Ama bu kadar sağlam ve seri motosikletler olan MZ’lerden vazgeçmek bizlerin ve halkımızın kolayca yapacağı birşey değildi. 2014 yılı içerisinde MZ yedek parçalarından tükenen bazı parçaları yeniden tarafımızca ürettirilmeye başlandı. Bu gelişmeyi vermekten gurur duyuyoruz.

İlerleyen zamanlardaki hedefimiz ise MZ motosikletlerinin performansını kaybetmeden aynı serilikte ve kalitede 4 zamanlı modelini üretip sıfır motosiklet olarak Türkiye ve dünya pazarına sunmak. İnşallah bu niyetimizde başarılı oluruz.

İkinci el motosiklet ilanları sitesi: ikincielmotosiklet.net

İkinci el motosiklet ilanları sitesi
İkinci el motosiklet ilanları sitesi

Yine motosiklet sektöründeki yeni girişimimiz İkinci El Motosiklet ilanlarını ücretsiz yayınlayabileceğiniz ilan sitemizi yayına aldık. Henüz BETA aşamasında olan bu web sitemizide kısa sürede Türkiye’de ikinci el motosiklet ilanları sektöründe ilk 3 arasına sokmayı hedeflemekteyiz.

9 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
 1. ikincielesyatr

  Motorsiklet tutkunları bir baksın tam da istedikleri gibi bir site

 2. ikincielesyatr

  Motor tutkunları bir baksın tam aradıkları bir site

 3. Astropay Bozdurma

  Çok yararlı bir içerik olduğu aşikar. Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler.

 4. Paykasa

  Hocam içerikler kaliteli özenerek hazırlanmış belli. Teşekkürler..

 5. Colontox damla

  Güzel tema seo da nasıl başarılı mı önemli olan o benim için.

 6. Colontox

  Elinize sağlık bu temaları nereden bulurum. Emlak için lazım bana böyle bir tema.

  1. isa koç

   Bu tür temaları opencart teması satan sitelerden satın alabilirsiniz. Mesela themeforest.net gibi sitelerden.

 7. Astropay

  Güzel site olmuş seninmi bu site

 8. ali

  Gerçekten güzel bir site sadece ve hoş yani