Online Oyunları Ne kadar Tercih Ediyorsunuz?

Geçtiğimiz Cuma okullar ara tatile girdi, peki tatili nasıl değerlendiriyorsunuz. Ders çalışarak mı? :)) pek sanmıyorum, gezerek mi? Tam da tatile başlayan ülke genelindeki yağışlı hava buna da pek izin vermiyor gibi. Sanırım oyun yada tv ile meşgul oluyorsunuzdur. TV’yi pek tercih ve tavsiye etmiyorum. Çünkü içlerin de sizin istediğiniz bilgiden çok size dayatılmaya çalışılan kötü bilgilerle dolu bir platform. Eğer birşeylerle uğracaksanız bilgisayarı öneririm. Bilgisayar da bu tatili iyi şeyler öğrenerek geçirmeyi sakın ihmal etmeyin.

Sürekli çalışmaktan sonra biraz kafa rahatlamasına da ihtiyaç var. Ben müzik önermiyorum, niye derseniz beden doğal ses dışında hiçbir ses ile rahatlamaz, aksine daha da yorulur, kendi deneyimlerime göre böyle olduğunu düşünüyorum. Doğal sesten kastım en başta su sesi. Akıl hastaların da eskiden İslam bilginleri çok tercih ederlermiş, adına Darüşşifa (bimarhane) demişler. Gerçekten çok etkili oluyor.

Bunun dışında ne yapıyorsunuz. Oyun mu?

Evet oyun oynamak, işte bu becelerileri artıran ve rahatlatan bir uğraş. Ama bazı oyunlar var ki artık içinde küfür ve cinselliğin tavan yaptığı oyunlar. Sizler bu oyunlardan muhakkak uzak durun. Çünkü sizi küçültür ve ahlaksızlığa sürükler. Onun yerine daha eğitici, küfür ve cinsellik olmayan, eğitici oyunları tercih edin. Mesela son zamanlarda Microsoft’un çıkardığı Minecraft oyununun çok bilgilendirici olduğunu görüyorum. Lego’nun oyun versiyonu gibi.

Online Oyunları Ne kadar Tercih Ediyorsunuz?

Başka ne var, kafa topuda oyunuda çok popüler, hem telefonlar da da var hem online oyun oynama sitelerinde de var. Bilgisayar da araştırma yaparken bir yandan bu oyunuda online oynayabilirsiniz. Bir de klasik oyunumuz Super Mario oyunu var. Amaç belli ve her yaştan insanın rahatça oynayabileceği bir oyun.

Özellikle küçük yaştaki çocuklar için Super Mario, Sonic, Minecraft oyunları biraz daha büyük yaştaki çocuklar için Satranç gibi oyunlar çok tercih edilebilir. Her ne kadar Retro oyun sayılsa da Super Mario, Sonic ile hala ilk çıktıkları zaman heyecanla maceradan maceraya koşulabilir. Ama ben tam zeka oyunu istiyorum diyorsanız size değişmez klasik olan Santranç’ı tavsiye ediyorum. Ben bile çok geç satranç öğrenmeme rağmen düşünme algılamama çok şey kattığını gördüm, o yüzden çocuklar için en büyük favorim satrançttır.

Çocuğumun oyun oynaması için bir oyun sitesi önerebilir misiniz diye sorarsanız? Hihoy games oyun sitesi çocuklarınızı diğer oyun platformlarındaki şiddetten koruyacak ve onu yeterince eğlendirecek oyunları bulacağı bir online oyun platformu sayılır.

2 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. Mehmet

    Travian ve son korsan oynuyorum bagimlilik derecesinde

    1. isa koç

      Birde Tanklar oyunu sardıydı beni.