Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi

Opencart admin panelinde siparişlerimiz geliyor. Ama onlarca hatta yüzlerce ürünü olan bir sitede gelen siparişleri bazen isminden bakarak çıkaramıyoruz. Siteden tekrar girip ürünü aratıp ürünün fotosuna bakıyoruz. Siparişteki tüm ürünleri tanımıyorsak bu işlemi tekrar tekrar yapıp duruyoruz. Bazen delirtici bir hal alıyor. Bu eklenti sizi bu dertten kurtarıyor.

Tüm siparişlerdeki ürünlerin fotoğraflarını küçük ve büyük fotoğraflarıyla admin panelindeki sipariş sayfasından görebiliyorsunuz. Eklentisiz siparişler aynen böyle görünüyor.

Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi 2

Elentimiz XML formatında, yani çalışması için vQmod‘a ihtiyacımız var. Öncelikle vQmod eklentisi buradan son sürümünü indirip yükleyelim. Ya da daha pratik imkan sunan vQmod Manager eklentisinide buradan yükleyebilirsiniz.

vQmod nasıl yüklenir?

vQmod’un çalışması için yükledikten sonra site içinde de bir kurulum yapmamız gerekiyor.  FTP’den sitenizin ana dizinin vQmod eklentisini yükleyin ve adres satırına http://www.siteniz.com/vQmod/install yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlemin ardından VQMOD ALREADY INSTALLED! yazısı çıktığında vQmod eklentisi aktif olmuş demektir.

  admin-panelinde-siparis-fotolarini-gorme (1,4 KiB, 2.291 kez indirildi)

Şimdide eklentimizi vQmod’a nasıl yükleriz onu izleyelim

Şimdi de admin panelimizdeki sipariş detayında ürün fotoğraflarını gösteren XML eklentimizi vqmod’a yükleyeceğimize gelelim. XML dosyamızı ftpdeki vqmod/xml sayfasının için yüklüyoruz ve admin panelimizdeki her hangi bir siparişin içine girip ürünler sekmeksine geliyoruz. Aynen aşağıdaki gibi görünmesi gerekmektedir.

Opencart admin paneli siparişlerde ürün fotoğrafını görme eklentisi

Eğer ürün fotoğrafları görünmüyorsa CTRL + F5 tuşlarına bir kaç defa basarak sayfanın geçmiş cache’ni silelim. Artık tüm ürünlerin fotoğraflarını hem küçük hemde büyük halde admin paneli sipariş sayfasından görebiliyoruz.

18 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. murat

  Teşekkürler bunu uyguladım sorunsuz çalıştı 1,5,6,4 DE. Yanlız aslında bu işlemin yanı sıra birde direk ana siparişler sayfasında ürün resimlerini göstermek mümkünmüdür?
  yani Satış sekmesinin altındaki Siparişler sekmesine tıkladığımızda
  Sipariş No – Müşter Adı – durumu – ÜRÜN RESİMLERİ gibi. Birden fazla ürün siparişi olsada alt alta açılabilecek aynı stünda kalacak bir şeye nasıl ihtiyacım var anlatamam. bu nasıl yapılır peki

  1. isa koç

   Ben eklenti yazamıyorum maalesef. Bunu birisi yazmış zamanın da, rastladım ve kulladım, ben de ihtiyacı olanlar olabilir diye paylaştım böyle.

 2. korkut

  evet şimdi oldu. tşk…

  1. isa koç

   rica ederim.

 3. korkut

  merhaba, eski bir konu ama yorum eklemek istedim.
  Vqmod u kurdum, xml dosyasını vqmod – xml klasörüne yükledim.
  Evet siparişler kısmında image kısmı açıldı ama resim gözükmüyor. sanki resim o klasörden kaldırılmış gibi, hatalı image gibi bir görüntü var
  sürüm 1.5.6.4

 4. Arda

  slm 1.5.5.1 resimler çıkmıyor. resmin kalsör bilgisinden öncesine HTTP_IMAGE basıyor nasıl düzeltebiliriz ?

  1. isa koç

   config.php dosyası içinde resim adresleri ile ilgili bir sıkıntı gibi görünüyor ama tam yardımcı olabilmem için bir ekran resmi ekleyebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

 5. Bünyamin

  SELAM 1.5.5.1 Kullanıyorum fakat Resim Çıkmıyor Siparişlerde

 6. hakan

  opencart versyon 2.0.1.1 uygunu varmıdır.

  1. isa koç

   Henuz gormedim.

 7. Buğra

  Peki ürünün hangi modelini seçtiğini görebiliyor muyuz bu ekleti ile?

  1. isa koç

   Hayır, sadece üründe ekli ilk fotoğrafı görebiliyorsunuz.

 8. uqur

  bende çalışmadı dediğiniz gibi yaptım :S 1.5.1.3 versiyon

 9. Mehmet Ali ATLI

  Teşekkürler güzel bir eklenti.

  1. İsa Koç

   Rica ederim.

 10. RHG

  Resim konusu yanında diğer bir sorun, ürün linkinin satış sayfasını değil, satış düzenleme sayfasını açması. Eğer link, satışın kendi sayfasını açarsa küçük resim büyük olarak görülebilir. Ayrıca satış sayfasındaki özel bir takım notlara ulaşma imkanı olur. Diğer türlü kategori–>ürünler sayfasına gidiyor.

  1. İsa Koç

   Haklısın bu konuda, eğer fırsatını bulursam bu konuya bir eğileceğim, belki oepncartın admin kodlarına müdehale ederek düzeltebilirim.