Pagerank güncellemeleri kran krana geçiyor

Bu güncelleme yarı istediğim gibi geçti, pr 0 olan iki blogum pr2 olmuş, pr2 olan ana sitem pr3 olmuş.

www.isakoc.com; bu blogum 5 yıldır yayın hayatında, arasıra link sattığım için pr0 oluyorum, bazen etkilemiyor, kafasına göre takılıyordu google. Son 9 aydır link satma işini bıraktım ve temiz bir istikrarla devam etmeye karar verdim. Bu blog 3 güncelleme önce pr3’tü link sattığım için 2 güncelleme önce sıfır olmuştu geçen güncellemeyi pr 0 olarak geçti. O güncellemeden bu yana azimle çalıştım, hedefim en kötü pr3 yapmaktı. Zibidi google bize pr2 vermiş.

Birde bir ay önce defter.isakoc.com diye burayı açmıştım o bile pr2 olmuş. Bu ayar etti işte beni. 5 yıllık blogumun hiç hatırı yokmuş demekki pr2den fazla yapmadı zibidi.

Ayrıca ana site www.isakoc.com pr2 iken 3 olmuş. 5 yıldan bu yana burası pr2 durumdaydı ne düşüyordu ne yükseliyordu. Hiç beklemiyordum 3 olmasını. Yine 2 kalır diye düşünmüştüm. Bi burada bize bir güzellik yaptı birde defter.isakoc.com’da. Ama ben hiçbirisini istemiyordum sadece www.isakoc.com’un en az pr3 iyi ihtimallede pr4 olmasını bekliyordum.

Sizde pageranklarınızı bir kontrol edin ve yorum olarak burada paylaşın. Bakalım sizlerde neler olmuş görelim.

http://www.pagerank.gen.tr adresinden kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

7 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. detay hoca

  bilgi için teşekkürler

 2. emrah eren

  Selamlar Çok Faydalı Bilgi Olmuş Öğrendim Oldu Umarım Benim Forumda Pr Si Yüklesir Açalı 3 Ay Oldu Ala Pr 0 :S

 3. crazyboy14055

  önümüzdeki güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyorum birkaç sitemin son halini merak ediyorum çünkü

 4. devonion

  sadece bir forumum vardı o pr2 olmuştu şimdiye kadar.çok özgün yazılarda yazmıştım ama sonrası gelmedi.çok fazla zaman geçmedende site spama uğradı ve yasaklandı.:-(

 5. Sewimsiz Bilgin

  Kaç yıldır kullandığım bloguma hiç pr vermemişti. onu bıraktım yeni bloga geçtim. şimdi tutmuş eski bloguma pr1 vermiş. olucak işmi bu. 🙁

 6. isa koç

  Siteni biraz inceledim. Yaklaşık 1 yılda 1700 konu eklemişsin. Bunların hemen hemen hepsi haber sitelerinden alıntılar oluşturuyor. Google haber siteleri hariç diğer tüm siteleri özgün yazıya göre sınayıp ona göre PR veriyor.

  Yazılarında özgün olmadığı için backlink alsan bile yine iyi bir pr alamayabilirsin. Bak şunu yapmayı dene. Yayınladığın tüm haberlerin sadece başlıklarını kendin belirle. Direkt aynı haber başlığını kullanma. Bir miktar özgünleştirmiş olursun yazının. Çünkü haber siteleride ajanslardan aldıkları haberlerin başlıklarını ve giriş metnini kendileri yazmaktalar.

 7. Sevdigim.Net

  pr 2 den 0’a düştü nedendir anlamadım linkte satmıyorum anlaşılan backlink çalısması gerekecek.