Pagerank’ta yükselişim devam ediyor

Ocak ayından bu yana yayında olan cakmablog.com, yavaş yavaş pagerankını artırıyor. Yayına başladığımdan bu yana ilk pagerankımı Nisan ayındaki güncellemede pr2 olarak almıştım. Mayıs ayının başında ara güncelleme yapan google benim pagerank’ımda bir değişiklik yapmamıştı. Hazıran ayında ise genel güncellemelerde pagerankım 2’den pr3’e yükseldi. Benim için güzel bir yükseliş.

Hergün özgün yazılarla blog yazmak zor iş olduğu için biraz yavaş ilerliyorum ama bir sonraki güncellemede hedefim olan pr4’e ulaşmak için çalışacağım. Eğer düzgün bir düzen oturtarak yazmaya devam edersem önümüzdeki senenin sonuna kadar pagerank’ım 5 olabilir. Bu da bir blog yazarı için muazzam bir seviye. Ekonomik durumu biraz toparlarsam pagerank yükselişinde önemli rol oynayan backlinklere yönelmeyi düşünüyorum.

Şuanda Pr8 değerinde Dmoz backlinkim mevcut. Birde Pr9 olan Yahoo’dan backlink satın alıp backlinklerimi sağlamlaştırmak istiyorum.

Pagerank google’da sizi üst sıralara taşımak işlemi yapmıyor ama en azından siteme değer verdiğini işaret ediyor.

Sizlerde sitenizin yeni pagerank değerini öğrenmek için aşşağıdaki sitelerden pagerank kontrolünüzü yapabilirsiniz.

Sizde kendi pagerankınızı aşağıdaki sitelerden öğrenebilirsiniz.

5 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Cihan Aksu

  Öncelikle tebrik ederim.Backlinkleri abartmayın yoksa benim gibi pr5’ten sandbox’a düşebilirsiniz.

 2. İsa Koç

  Evet adsenseden ya çok ziyaretçi alıcaksın kazanıcaksın yada adult filmi, normal film, mp3, program dağıtıcaksınki kazanıcaksın.

  Google’unda böyle bir kıllığı var. Öyle siteleri geri plana atıp önemli siteleri yukarı almıyorlar. Oysaki değerli sitelerin google tarafından biraz ayrıcalık alması lazım.

 3. Osman Bulut

  Pagerank yükseltmeyi artık önemsemiyorum, Google kafasına gör veriyor. Ben hiç backlink çalışması yapmadan ilk güncellememde 3 almıştım, bu güncellemelerde de 4 aldım. Önemli olan özgün yazmak ve görsel ögelere değer vermek, zaten pr’deki en önemli olgu özgünlük.

  Pagerankımız 4 ama hâlâ Adsense isteğimizi yanıtlamıyor Google efendi; bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ya…

 4. aliim

  umarım bizde yükseliriz bu kadar. ama yazı yazmak zor oluyor. 1 yılı buldu benimde blog yazarlığım ama daha pr1 bile olamadım.

 5. eyüp

  Tebrikler. Siteni sıkça takip ediyorum. Hak ediyorsun bunu. başarılarının devamı dilerim.