Pes’te boynuz kulağı geçmeye başlıyor

En iyi anlaştığım arkadaşım Ali’dir. 20 yıla varan bir dostluğumuz var. Kendisi ile yapmayı en çok sevdiğimiz şey pes kapışmak. Elimizde bir ps2 var, birde pes2008. Aramızda öyle maçlar geçerki izleyenlerin ağzı açık kalır çoğunlukla. Pesi bana öğretende kendisidir tabi. Kendisi müptelası iken bana öğretmeye kalmıştı. O zamanlar acemi olduğum için 5-10 atardı maç başına ama kısa sürede oyunu kavrayarak ona kafa tutmaya başladım. Yalnız kendisi maalesef dil eğitimi için Eylül ayında ingiltereye gitti. Bende bana peste kafa tutacak birini bulamayınca can sıkıntısından vakit geçiremiyordum.

Onun kardeşi olan Nuriye öğretmeye kalktık. Dedim belki biraz öğrenirde biraz beni zorlayacak bir rakip olur, bende oynarken keyif alırım dedim. Tam 4 aylık uğraşın sonucunda Nuri arkadaşımız oyunu kavramaya başladı, ama ne başladı. Artık beni baya zorlamaya başladı. Bugün oynadığımız 6 maçta 3 galibiyet o aldı 3 tanede ben. Ben galibiyetlerimden birisini penaltılarla 2sinide uzatmalarda tek farkla alabildim. O ise 1 tanesini farklı diğerini ise farklı skorlarla aldı. Gördüm artık boynuz kulağı geçmeye başlamış. Üzerimdeki bu rehaveti kısa sürede atıp rakibimi bundan sonraki maçlarda ciddiye almam lazım galiba. 🙁

Koyu Fenerbahçe’liliğimin yanı sıra avrupada da koyu Manchester’liyim. Kadromuza düşman liverpol’dan bir oyuncu alsamda kadromun özünü bozmayı pek sevmiyor. Sistemim 4-3-3, kadrom şu şekilde; kalede Vandersar, defansta Hainze, Vidic, Ferdinand ve Silvestre, ortada Gerard, Schols ve C.Ronaldo, ileride Saha, Messi ve Roney. Arkadaşta Bacelona’lıdır. Onun kadrosuda kalede Cech, Defansta Thuram, Puyol, Neste ve Ivan Cordoba, ortada Lampard, Totti, Kaka, ileride Adriano, Drogba ve Eto.

Görünürde ağır basıyor kadrosu ama genelde hücüm yapısına sahip oyuncular olduğu için savunmada çok zaaf veriyorlar, pek top kontrolleri yok. Ben ise kadromun kanatlarını hızlı oyuncularla tutmayı severim. Roney’in ve Saha’nın sürat ve yüksek top kontrolleri sayesinde kanatlardan çok iyi ataklar çıkarıyorum, Messi pes2008′de her ne kadar mükemmel olmasada en azından top kontrolü çok iyi, ayağında çok iyi top tutabiliyor, Gerard’ı anlatmaya gerek bile yok. CR ilede süratli orta alan ataklarını başlatıyorum, Schols ise dönen topları çok iyi takip eden bir oyuncu, bu özelliği sayesinde çok iyi goller atıyorum. Defanstaki Hainze kanattan müthiş ataklar başlatıyor ve aynı Gökhan Gönül gibi toplara ölümüne giriyor. Silvestre ise sol backte süratiyle adam kaçırmıyor. Ortada tek sırıtan oyuncum Vidic, onun açığınıda defansta üstüne tanımadığım ve tanker lakabını verdiğim Ferdinand fazlasıyka patıyor. Vandersar ise açılman bir kaleci olduğu için genelde peste uzaktan gol atmayı deneyenlere karşı geçit vermiyor.

Şimdiki hedefim hem boynuzu kulağı fazla geçirmeden durdurmak hemde sevgili arkadaşım Ali’nin biran önce dönüp o keyifli maçlarımıza devam etmek.

1 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
  1. Futbol Merkezi

    Şimdiki Gençler Çabuk Kavrıyor 😉