Rephair saç losyonu şikayetleri

Rephair İtalyan malı saç çıkardığını iddaa eden saç losyonudur. İlk Temmuz ayında reklamlarını görmeye başlamış ve sitelerini bir incelemiştim. Malum saçlarımız ince ve yer yer azalan saçlardan dolayı dip gölgeleri hissedilir derecede görülmeye başladı. Sitede aşağıdaki gibi afişe denk gelmiş ve afiş için sitelerinde bir yorum yazmıştım.

Rephair derming önce ve sonra
Rephair Derming önce ve sonra

Şimdi afişte bir kişinin 2 aşamalı fotoğrafı var, birinci karede Rephair kullanmaya başlamadan önce esas oğlan olan adamımız kel. İtalya da Derming isimli Laboratuvarlarında resmi olarak uygulanmış ve sonuçlarının almış oldukları bir fotoğrafmış. 2. karede adam Rephair’i kullanmış ve dökülen saçları yeniden çıkmış.

Rephair Laboratuvar testleri fotoğrafa göre tamamen yalan

Şimdi fotoğraflara baktığımızda 2 kareninde aynı olduğunu ve 2. fotoğrafta sadece kazağın rengi değiştirilmiş, arkaplandaki mavi renk biraz açılmış olduğunu gösteriyor ve en önemlisi Rephair’in nasıl kullanılması gerektiğini bizlere anlatıyor. Fotoğrafa göre rephairi saçımıza dökmeyeceğiz bilgisayarımızda fotoğrafımız photoshopta açıkken photoshopun üzerine dökeceğiz işte bize bunu öğretiyor bu fotoğraf. Adam birebir aynı her iki karede, hatta en önemli atladıkları hata ise gözlük çerçevesinin iç tarafında yer alan ilk fotoğrafdaki mavi kazağı photoshopda silmeyi unutmuş olmaları.

Rephair’in resmi satış sitesinde Facebook yorum formu var. Yorumlar tamamen bağımsız kişilerin yorumları olarak belirtilmekte. Doğrudur ama sanırım sadece kendilerini övücü yorumların orada görünmesine izin veriyorlar. Bu fotoğraftaki yaptıkları hileyi o dönem bu yorum formundan caps vererek belirttim ama adamlar yorumumun diğer kişiler tarafından görünmeyecek şekilde gizlemişler.

Yorum formunda http://i.imgur.com/v72MH3G.png linkinde bir caps verdim, aşağıdaki resme tıklarsanız daha detaylı görebilirsiniz. Bugün tekrar bir sitelerini ziyaret ettim. Sitelerindeki bu hileli fotoğrafı ve sitenin tasarımını değiştirmişler ama yorumum halen orada durmakta, yalnız benim dışımda kimse yorumumu görememekte. Eğer kontrol etmek isterseniz Rephair’in sitesini ziyaret edebilirsiniz, yorumu göremeyeceksinizdir.

rephair yorum

Aşağıdaki kare ise seo amaçlı açtıkları tumermetinonerdi.com isimli bir diğer resmi satış sitelerinde halen kullanılmakta, hatta sitenin biraz daha aşağılarına indiğinizde benzer fotoğraflar göreceksiniz. Bu fotoğraftaki şahsa ise orada Emre D. ismini vermişler.

derming-once-sonra2

Şimdi buradan bazı sonuçlar çıkıyor. Rephair bu kadar iddaalı bir çıkış yapıyor, milyonlarca lira tutarında reklamlar veriyor, ücretleri yüksek olan tanınmış kişilerle çalışıyorlar ama bu tür basit durumlarda şüpheli davranışlar sergiliyorlar. En önemlisi laboratuvar testleri dedikleri fotoğraf photoshop. Şimdi biz Rephair’in gerçek olduğuna nasıl inanalım.

Bence Rephair almadan önce bir kez daha düşünün.

Rephair’in hilelerinden diğer bir kare

Capsde bahsettiğim fotoğrafı daha önce 2008 yılında Nanogen isimli gene bir başka saç dökülme firması kullanmış. Sitesi burası, kullandığı fotoğraf aşağıdaki. Fotoğrafın aynısı sitesinde de var. Oradaki fotoğrafın özelliklerini incelerseniz 2008 yılında yüklendiğini görebilirsiniz.

nanogenbefore_after

69 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. Omer

    Hepsi yalan arkadaslar inanmayin ben kullandim uc ay . Rephair tarafindan tekrar aradilar. Kullanmis oldugunuz urunumuzden memnun musunuz diye sordular. Allah belanizi versin emek hirsizlari dedim