Rephair saç losyonu şikayetleri

Rephair İtalyan malı saç çıkardığını iddaa eden saç losyonudur. İlk Temmuz ayında reklamlarını görmeye başlamış ve sitelerini bir incelemiştim. Malum saçlarımız ince ve yer yer azalan saçlardan dolayı dip gölgeleri hissedilir derecede görülmeye başladı. Sitede aşağıdaki gibi afişe denk gelmiş ve afiş için sitelerinde bir yorum yazmıştım.

Rephair derming önce ve sonra
Rephair Derming önce ve sonra

Şimdi afişte bir kişinin 2 aşamalı fotoğrafı var, birinci karede Rephair kullanmaya başlamadan önce esas oğlan olan adamımız kel. İtalya da Derming isimli Laboratuvarlarında resmi olarak uygulanmış ve sonuçlarının almış oldukları bir fotoğrafmış. 2. karede adam Rephair’i kullanmış ve dökülen saçları yeniden çıkmış.

Rephair Laboratuvar testleri fotoğrafa göre tamamen yalan

Şimdi fotoğraflara baktığımızda 2 kareninde aynı olduğunu ve 2. fotoğrafta sadece kazağın rengi değiştirilmiş, arkaplandaki mavi renk biraz açılmış olduğunu gösteriyor ve en önemlisi Rephair’in nasıl kullanılması gerektiğini bizlere anlatıyor. Fotoğrafa göre rephairi saçımıza dökmeyeceğiz bilgisayarımızda fotoğrafımız photoshopta açıkken photoshopun üzerine dökeceğiz işte bize bunu öğretiyor bu fotoğraf. Adam birebir aynı her iki karede, hatta en önemli atladıkları hata ise gözlük çerçevesinin iç tarafında yer alan ilk fotoğrafdaki mavi kazağı photoshopda silmeyi unutmuş olmaları.

Rephair’in resmi satış sitesinde Facebook yorum formu var. Yorumlar tamamen bağımsız kişilerin yorumları olarak belirtilmekte. Doğrudur ama sanırım sadece kendilerini övücü yorumların orada görünmesine izin veriyorlar. Bu fotoğraftaki yaptıkları hileyi o dönem bu yorum formundan caps vererek belirttim ama adamlar yorumumun diğer kişiler tarafından görünmeyecek şekilde gizlemişler.

Yorum formunda http://i.imgur.com/v72MH3G.png linkinde bir caps verdim, aşağıdaki resme tıklarsanız daha detaylı görebilirsiniz. Bugün tekrar bir sitelerini ziyaret ettim. Sitelerindeki bu hileli fotoğrafı ve sitenin tasarımını değiştirmişler ama yorumum halen orada durmakta, yalnız benim dışımda kimse yorumumu görememekte. Eğer kontrol etmek isterseniz Rephair’in sitesini ziyaret edebilirsiniz, yorumu göremeyeceksinizdir.

rephair yorum

Aşağıdaki kare ise seo amaçlı açtıkları tumermetinonerdi.com isimli bir diğer resmi satış sitelerinde halen kullanılmakta, hatta sitenin biraz daha aşağılarına indiğinizde benzer fotoğraflar göreceksiniz. Bu fotoğraftaki şahsa ise orada Emre D. ismini vermişler.

derming-once-sonra2

Şimdi buradan bazı sonuçlar çıkıyor. Rephair bu kadar iddaalı bir çıkış yapıyor, milyonlarca lira tutarında reklamlar veriyor, ücretleri yüksek olan tanınmış kişilerle çalışıyorlar ama bu tür basit durumlarda şüpheli davranışlar sergiliyorlar. En önemlisi laboratuvar testleri dedikleri fotoğraf photoshop. Şimdi biz Rephair’in gerçek olduğuna nasıl inanalım.

Bence Rephair almadan önce bir kez daha düşünün.

Rephair’in hilelerinden diğer bir kare

Capsde bahsettiğim fotoğrafı daha önce 2008 yılında Nanogen isimli gene bir başka saç dökülme firması kullanmış. Sitesi burası, kullandığı fotoğraf aşağıdaki. Fotoğrafın aynısı sitesinde de var. Oradaki fotoğrafın özelliklerini incelerseniz 2008 yılında yüklendiğini görebilirsiniz.

nanogenbefore_after

68 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
 1. Omer

  Hepsi yalan arkadaslar inanmayin ben kullandim uc ay . Rephair tarafindan tekrar aradilar. Kullanmis oldugunuz urunumuzden memnun musunuz diye sordular. Allah belanizi versin emek hirsizlari dedim

 2. Oğuzhan

  Bu arada neredeyse tüm ürünleri kullandım bilgi verebilrim

 3. Oğuzhan

  Haber linki aşağıda
  http://www.acunn.com/haber/haber/guvensiz-bulunan-kozmetiklere-ceza-kesildi/539691

  Detayı ise şöyle

  Sağlık Bakanlınca, 877 adet kozmetik ürün ve tıbbi cihazın denetimleri yapıldı. Denetim sonucunda 211 ürünün uygunsuz, 30 ürünün ise güvensiz olduğu tespit edildi. Bakanlık ürünleri, markaları ve hangi seriye ait olduğunu tespit ederek açıkladı. Buna göre toplam 846 bin 935 lira ceza uygulandı.

  İşte bakanlığın tespit ettiği güvensiz bulunan o ürünler…

  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan aldığı bilgiye göre, bu yılın ikinci çeyreğinde gerçekleştirilen kozmetik ve tıbbi cihaz denetimleri tamamlandı. İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yürütülen kozmetik ve tıbbi cihazların piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri kapsamında, 2015 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirilen denetimlerde; çeşitli firmalar tarafından piyasaya arz edilmiş teknik düzenlemeye aykırı ve güvensiz ürün olduğu tespit edilen ürünlere idari yaptırımlar uygulandı. Buna göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde; 877 adet ürün denetlendi. Bu ürünlerden 211’İ uygunsuz, 30’u ise güvensiz ürün olarak tespit edildi. Gerçekleştirilen denetim faaliyetleri sonucunda 846 bin 935 lira ceza uygulandı.

  Jaleriz Organic Bebek Şampuanı – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Ela Talk Pudrası Pişik ve Banyo Pudrası 75g. – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Wee Baby Bebek Pudrası (İmal ve Son Kullanma Tarihi:25.08.2014/Üretim tarihinden itibaren 5 yıldır.) – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Naturel Kil Maskesi Ürünün – ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Lüx Kelebek Doğal Kil Maskesi – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Lüx Kelebek Peeling Maske – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Lüx Kelebek Rose Water (Gül Suyu) – Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Rephair Saç Serumu – Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Rephair Saç Losyonu – Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Rephair Şampuan – Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Global Keratin Hair Taming System With Juvexin Chocolate Light Wave 1000 ml – Analiz sonucunda Kozmetik Mevzuatına aykırılık tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  1. isa koç

   Vay be, demek piyasadan toplatiliyormus. Aslinda bu urune kol kanat geren oyunculari tumer metin ve okay karacana da para cezasi kesmek lazim.

 4. yalçın

  merhaba arkadaşlar.rephair ürünü yaklaşık olarak 9 ay gibi kullandım.saç dökülmem yüzde seksen gibi durdu.ancak saç çıkma noktasında kayda değer bir şey olmadı.siparişi verdiğim kişi bana abzı kişilerin yapısının farklı olduğunu ve bu durumun zaman alabileceğini söylediler.ürün bugün yine bitti elimde.işin aslı azıcıkta olsa faydası oldu gibi.çok uzun süreli kullanırsam faydası olur mu gerçekten onu da bilmiyorum.ürün çok pahalı.serum ve losyonlar 20 tl gibi birşey olsaydı 2 yıl kullanır ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını paylaşırdım.ama bu yorumlarınızı gördükten sonra artık bunun peşinde koşmaktan vazgeçtim.kenarlardan azda olsa bir kalınlaşma ve dolgunlaşma oldu sanki.ama tam manasıyla sonuç alamadım.

  1. hasan Karaman

   Arkadaş bunlar hikâye biran önce bırak kullanmayı parana yazık akıllı ol bunlar beni seni düşünmüyor cebini düşünüyor.

 5. yaren

  Hiç bir ışe yaramadı daha fazla döküldü ben paramı geri istiyorum vermezlerse şikayet edicem

 6. ibrahim

  önermiyorum birdaha düşünmeni isterim alırken etkisi olsa bile çok gec oluyor ve herkese etkisi yok

 7. kaan

  inanmıyorum bu ürünlere

 8. gomez

  reklamda oynayan saç ektirdi sahtekar elvan soyalp bırde rephair sacımı cıkarttı dıyor

 9. sacland

  Bizi aydınlattın çok tşkler.

 10. GG

  arkadaşım çok teşekkür ederim, almadan önce bir şikayet varmı diye bakayım dedim, malum kendi sitelerine baktığın zaman herşey süper ,iki ayda lepiska gibi saçların olacağına inanıp koşarak tek nefeste alırsın ,çok iyi oldu baktığım.
  Zaten arkadaşlar , bu adamlar böyle bir ilacı bulsalar bu paralara satarlarmı, 1 kutu vitamin alsan bu para ,insan zekasıyla alay ediyor şer….

 11. serhat

  İşe yaramadığı için parami geri istedim resmen dalga gectiler allah belalarini versin ya

  1. isa koç

   Ne dediler cok merak ettim kardesim. Bizimle paylasabilir misin?

 12. hamza

  Selamun Aleykum arkadaşlar bende aldım bugün elime geçti ilk defa kullandım bakalım İnşallah faydalı olursa görüşlerimı paylaşırm buradan

  1. isa koç

   Goruslerini bekliyoruz.

 13. serkan

  Bemiks ampül deneyin eczane de satılıyor b vitamini türü 4 lira

 14. serkan

  Repheir şampuan veya Carrefour un kendi ısırgan özlü şampuan ı nı deneyin shawpalemeto var içinde bide bemix ampül koyun içine bakın nasıl geliyor saçlar

 15. musa

  ısırgan otunu kaynatın suyunu süzüp onunla saclarınızı yıkayın yuzde 90 oranında durduruyor dokulmeyi

 16. musa

  bu serkan olacak adam kılıklı yavsak onların adamıdır inanmayın ona

 17. musa

  o kadar inandırıcı ki cok rahat kandırıyorlar bende üç ay kulandım hemde 800 tl lık losyon sampuan ve serum aldım saclarım cok kısa olmasına ragmen eskısınden daha fazla dokulmeye basladı memnunkalmazsanız para iade garanti dıyorlar ama kac ay oldu halen vermediler yani tamamen yalan ben yandım siz yanmayın

 18. Erhan

  Hepsi yalan soyluyor. Kendi elemanlari bile tam bi bilgiye sahip degl biri baska bisey digeri badka bisey. Diyor

 19. serhat

  Biyokürde oynuyor sonra rephair reklamında oynuyor elvan soyalp kişi bırakın bu işleri milleti soyacak yer arıyonuz

 20. serhat

  Hocam bu elvan soyalp denilen şahıs biyokür adlı saç losyonundada oynuyor isterseniz araştırın

 21. veysi atakul

  arkadaşlar ben mardin midyattan bi kardeşiniz inanın bana ki bu şampuanların tümü reklamı vs sahtekarlık tır dolanbazlıktır.. yalnız beni iyi dinleyin ve inanın ki kendi kendime denediğim ve uyguladığım sarmısak yağı zeytin yağı ve badem yağı karışımı özellikle en etkili zeytin yağı durmadan her gün saçıma sürüyor ve masaj uyguluyorum inanın yeni saçlar çıktı çok şükür dökülme ise artık hiç yok çok şükür yalnız iki gün kullan sonra olmuyor demen de çocukluk.. sabırlı bir şekilde en az üç ay devam et fayda görmez isen deyin ki bu veysi bize yalan dedi.. ben her gün devam ediyorum eski araplar hep saç için zeytin yağı kullanır idi

  1. mehmet

   Kardeş sen ciddimisin gerçekten. .?

 22. ugur

  Arkadaslar ben de bir sey soylemek istiyorum bu gordugunuz butun urunler sahte bos .inanin sacima harcadigim paranin haddi hesabi yok ama bos sadece azaldi dokulmeler oda birakinda olsun yani 15 bine yakın para koyanada olsun yani .bu urunler para tuzagindan baska buse degil dememde gercekten ben koydum siz koymayin .inaninki bir kac seneye oyle bi ilac yapcaklarki 1 ayda sacinin nasil uzadgini ve yeni saclarin ciktigini goreceksiniz bunun icin cok ama cok arastirma yaptim amerikada ki profesorler kisa bir zaman bes sene icinde cikacagini ileri surduler .ne kadar sac kaybederseniz kaybedin diyo geri geitrmesini bize birakin .inanin kac milyon dolar harcadiklarini bilemessiniz bu kadar para koyduktan sonra yapamayacaklarini dusunmeyin elbette yapcaklar .kellikten simdilik sikayetciyseniz kelligi kapatan tozlar var ben birini kullaniyorum cok ta guzel ismini vermiyim benim ordan geldgmi dusunmeyin .bu kadar para koymayin yazik gunah .cok az bi zamn snra saclariniza kavusacaksiniz bundan enin olun kalin saglicakla

 23. BITTIM

  arkadaşlar aranızda BITTIM SABUNU kullanan var mı?
  Herkese sesleniyorum!
  Sakın ola şampuan / losyon / vitamin? gibi sözde dermatolojik şeylere güvenmeyin, hepsi kimyasal ürünlerdir, bilimsel altyapısı olmayan sadece pazarlama yöntemlerini kullanan firmaların kazanç kapısıdır. yasalardaki açıktan yararlanarak istedikleri ünlülerin/ünsüzlerin fotoğraflarını kullanır ve oynama yapabilirler. Ve unutmayın hiçbir ilaç, gıda takviyesi, losyon, şampuan, vitamin vs. DOĞAL DEĞİLDİR! Eğer doğal birşeyler kullacaksanız bilinen en güvendiğiniz aktara gidip doğal yağlar kullanmaktır. Sözün kısası ben adını geç duyduğum bıttım sabununun fanatiği olmuş biri olarak herkese önerim siirt bıttım sabunudur, son 5 yıldır kullanıyorum, siz de şampuan/losyon gibi para tuzaklarından kurtulun 🙂

  1. Mete

   Sac cikartiyor mu ??

  2. isa koç

   Piyasadan çekilmeye başladılar, demek ki çıkartmıyor ki kaçıyorlar, yoksa bi bioxcin gibi yıllarca dururlardı piyasada.

 24. selçuk

  10 oldu doktora gıdıom test yapıyorlar testestoron b12 cınko falan hersey normal cıkıyor baska bır doktora gıttım babanın dayınanın sacı dokuluyomu evet dedım genetık ondan olabılır dıo koskoca prafösor ulan bana ezber yapcaksan ne dıe ben geldım sana bırde kalktı bana mınoxıdıl dıe ürün söyledı bunu kullan falan bu doktorlar fırmalarlamı annasıyor annamdım kendılerı nıe bıze kullabcabılcegımız sgk nın karsılayabılcegı bir ürün önermiıyorlar .. ve son olarak bu ürünler işe yarıyormu repair, monnoxıdıl ,bıoksin falan yada bunlara harcıyacagımız parayı saç ektirmeyemı harcasak yasım 23 kafada sac kalmadı yanlar ve tepem açıldı ışık vurunca parlıyor resmen =)

 25. isoman

  bi denemediğim hatay’ın mehmet aydın sabunu kalmıştı, 2 yıkamadır bu sabuna geçtim, öbür dünyaya kel olarak gidecem galiba 🙂

  1. ahmet

   yeşil sabun kulanmanızı öneririm.faydasını göreceksiniz.ben kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor.ama tek sorun kokusunun biraz ağır olması.