Samsung Galaxy Note 7 Alınır mı?

Beyler 2016’nın şubat ayın da Samsung Galaxy Note 5 aldım. Çok aktif bir kullanıcıyım, kamerasından, kalemine, diğer özelliklerine kadar hemen her şeyini aktif şekilde kullanmayı deniyorum. İnanın diğer Samsung modellerinden ayrılan tek özelliği kalemi, eğer o kalem çok işinize yaramıyorsa hiiiiiççç o paraları vermeye değmez. 5,7 inç’lik ebat sıradan bir kullanıcı için aşırı büyük ekran. benim ellerim baya bi büyüktür, buna rağmen tek elle zaten kullanamıyorsun iki el lazım kullanmak için. Sadece iş için kullananlara Note 7 almalarını tavsiye ederim.

Samsung Galaxy Note7 Alınır mı

7 aydır kullanıyorum telefonu, not alma ekranı dışında dişe dokunur 1 tane işim oldu, o da bir yere imzalı PDF belgesi göndermem gerekiyordu, kalem ile 1 tane imza atıp tekrar PDF  kaydettim, başka da böyle önemli bir işim hiç olmadı bu sürede. Şuanda anlıyorum ki iş için kullanım dışında S7’den başkasından şaşmayın derim, 5.1 inçlik S7 ile yan yana getirdiğinde o da oldukça büyük duruyor, ayrıca batarya performansı Note serisiyle aynı, hatta 3000 mili amper ve küçük ekranı ile note 7 den daha iyi pil performansı sunar, hatta Note serisinde kalem ile entegre uygulamaların sürekli çalışır vaziyette olmasından dolayı uygulamarı oluyor, bu da pil tüketimi için bir dezavantaj sayılır. Bir de S7’nin en iyi yanı, ister tek elle ister çift elle çok rahat kullanabilmeniz ve cebiniz de de bir kalas taşıma zorunda kalmamanızdır. Boyum 1,83 tür, haliyle üzerim deki elbisenin de büyük olduğunu varsayarsanız bu şekilde bile cepte rahatsızlık veren bir ebata sahip Note serisi telefonlar. Özellikle motosiklet sürerken bazen telefonumu arkadaşa tutturmak zorunda kalıyorum note 5’le. Note 5 ile dikey pozisyon da adam akıllı tek elle selfie bile çekemiyorsun, ya elinden kayıyor başka yerlere dokunuyor elin ya da tuşa basacam diye titretiyorsun telefonu.

Arkadaşım da Samsung Galaxy S6 kullanıyor, ondan alıp test ettiğim de (zaten ikiside performans ve özellik olarak bir farkları yok gibi) Note 5’i hiç aratmadı. Kullanımı kolay, ekran boyutu oldukça ideal, kamerası zaten aynı, insan daha ne ister. S6’nın Note 5’e göre tek eksiği küçük pilli olmasıydı (2800 mAh) aynı ebata daha az pil tüketen bir yapının yanı sıra 200 mAh’lık pil artışıyla çok daha memnun edici düzeye gelmiş durumda. Ben Note 5 ile yoğun kullanımda 24 saati rahat çıkarıyorum, S7 ise size yoğun kullanım da 1,5 gün vaad edebilir.

Arada ki fiyat farkı da oha dedirtiyor zaten adama.

6 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. ibrahim

  tek vazgeçilmez iPhone

 2. teknoloji

  çok açıklayıcı güzel bir yazı olmuş teşekkürler isa bey

 3. teknoloji

  çok faydalı bir yazı olmuş ellnize sağlık teşekkürler isa bey

 4. Utku

  Klasik, hemen “iphone alın” diyen bir tip çıkmış yine. Ömür biter sizin şu geyiğiniz bitmez. 2 telefon ayrı kategorilerde, kimin işine ne geliyorsa onu alır. Ben her iki telefonu da kullandım, her ikisinden de memnun kaldım. Dediğim gibi, kullanıcının amacına göre karar vermesi en doğrusudur. Şu daha iyi bu daha kötü demek kusura bakmayın ama cehaletten öte bir şey değildir. Ha Note5 ile Note7’yi veya iPhone 6s ile iPhone 7’yi kıyasla bak ona bir şey demem…

 5. Mobtekno

  Patlayan telefonu kim yapsin en iyisi alin iphone 7 kullanin 5 sene 😉 para verecekseniz buna tam verin iphone alin.

 6. Mobtekno

  Patlayan telefonu kim alsin amaaan, herkez apple alsin en iyisi bir kere verin 5 sene kullanin 😉