Silah ve askersiz ülke fethetme oyunu PARA ve FAİZ

Dünyada insanlar ne kadar özgür olduklarını düşünürse düşünsünler daimi köle olmaya devam ediyorlar. Ekonomi, finans, banka ve faiz oraya çıktığından bu yana dünya nüfusunun %1i kral %99u köle oldu. Tüm dünya sadece bu dünya nüfusu’nun %1inin refahı için çalışıyor, didiniyorlar. Bazı ülkeler vardırki onları halkın seçtiği başkanlar yönetmiyor. Onları sadece %1lik kısım yönetiyor. Bu köle ülke ise Amerika. %1lik kısım bu ülkeyi 1900lerin başında para fethederek kendi yönetimine almış ve halk her zaman zulmedeni gördüğü için bu yeni ülke kralları bu durumdan korkmuş ve arka planda gizlenip ülke başına halkı sindirmek için kuklalar getirmiş durumdalar. Ülke kaynakları yeterince sömürülünce bunlar yetersiz kalmış ve başka ülkelerde kontrol altına alınmak istenmiştir. Ama asker ile değil para ve faiz ile fethedilmiş durumda.

Öncelikle daha çok köle ve neticesinde para getirecek zengin kaynaklara sahip bir ülke belirlenir. Önce oraya dostlar gönderilir. İyi niyet elçileri gibi görülen bu dostlar, o ülkeye kendini daha iyi geliştirmesini sağlamak için para yardımı yapmak ister. Küçücük, masumcuk bir teklif gibi görünür. Ama faizden hiçbir zaman bahsedilmez fakat vazgeçinilmez durumdur faiz. Ne kadar yardım yapılacaktır. Misal; 10 milyar dolar. Hemen anlaşmalar imzalanır ve para gönderilir mi? tabiki hayır. Sadece para vereceğim garantisini veren imzalı kağıtlar vardır ortada. Ama para yoktur. Yardım yapılan ülke bu almayı hayal ettiği para ile ne yapmak istiyor. Örneğin; Okul, fabrika, alt yapı vs. vs. Burada devreye ilk yine yardımı yapan ülke giriyor. Diyor madem sana biz yardım yaptık o halde o işlerinide bizim firmalarımız yapsın. Hemen devreye bu firmalar giriyor işlerini yapıyor. Sonra firmalara para ödenmesi lazım. Para istiyor o ülkeden ülke diyorki Amerika vs. ülke bana para yardımı göndercek teminat kağıtlarıda burada. Firma o kağıtları alarak yardım yapılan ülkenin elindeki yardım parasını o ülkeye girmeden geri almış oluyor. Bu durumda eline para bile değmediği halde 10 milyar dolar borçlu bir ülke çıkıyor ortaya. Ne acı durum değil mi?

Sonra devreye giren Amerika vs. ülke sana bu parayı verdik sen kullandın, şimdi borcunu öde. E ödeyecek param yok. Tamam diyor Amerika vs. ülke, biz zaten senin dostunuz. Seni üzmeyi hiç düşünmüyoruz. Sana bu parayı ödeme kolaylığı verecem. Yer altı zenginliğini, fabrikalarını, alt yapını bana ver borcunun karşılığı. Bu ülkede el mahkum veriyor. Bazen bir lider geliyor ülke başına diyorki defolun ülkemizden emdiniz kanımızı artık size burada ekmek yok. Ama yoooo. Öyle kolay mı. CIA vs. gizli güç hemencik birkaç yüz milyoncukla o ülkeye gizlice giriyor. Ya düşük bir miktara başkanı devirmeye çalışacak birilerini tutup muhalefet ettirip deviriyor yada ülke ekonomisinde ciddi para giriş çıkışı yapıp ekonomiyi allak bullak ediyor. Bunu tekrar kendi ülkelerine kukla gibi hizmet edecek biri başa geçene kadar yapıyor. Tüm sömürülen yerler buradaki sisteme göre yönetiliyor.

Aslında işin başında Amerika yok. Dünyanın çeşitli ülkelerinden, onlara göre dini ve ırk önemli olmayan bu %1lik insanlar var. Diğerleri ise sadece kukla ve kölelerden ibaret.

Şimdi aşşağıdaki video bunların size nasıl olduğunu kanıtlı olarak anlatıcak. 2 saat süren bi videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Video Türkçe altyazılıdır.

4 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. oyuncu

  katılıyorum.

 2. betsson bahis

  teşekkürler

 3. xerses

  ya bu ilginç video yu ben hazırlasam bu kadar olur emeği geçen emekçilerin ellerine sağlık

 4. Sercan Aksu

  Video çok ilginçmiş.