Sitenize Facebook’tan video eklemek

Kendi blogumuza veya herhangi bir video sitemize video eklemek istediğimiz zaman videolarımız boyutları ortalama 5-10 mb bile olsa izlenme oranları arttıkça hostingimizin aylık trafiği oldukça artıyor. Bu sebeple genelde videolarımızı video sitelerine yüklüyoruz. Ama video sitelerininde bir sıkıntısı var, bir çok videoyu yok müzikdi, yok lisanslı bir görüntü kullandınız, yok videonuz size ait ama videonuzda lisanslı müzik kullandınız diye videolarınızı askıya alıyor. Yine bununla kalsa yine iyi. Bazı düşmanlarınız yada rakip siteleriniz videolarınızı şikayet ediyor, video siteleride şikayet sayısı artınca videonun içeriğine bakmadan içeriğinin gerçekten sıkıntılı olup olmadığına bakmadan siliyor videonuzu.

Bu yüzden kimsenin videonun bulunduğu sayfayı görmesine imkan vermeden videomuzu sitemize eklememiz lazım. Bunun içinde alternatif olarak Facebook’a yüklersek sizin arkadaşlarınız dışında kimse videonuzu göremez. Facebook videolarının içeriğini pek kontrol etmiyor. Müzik olduğu için film olduğu için videonuzu yayınlamayı reddetmiyor. Facebook’ta da arkadaşlarınız sizin videolarınızı ispiyonlamayacağı için videolarınızın askıya alınması veya silinmesi ihtimali çok düşük seviyede oluyor. Hatta kimse yüklediğim videonun bulunduğu sayfayı görmesin istiyorsanız, bir tane ayrı facebook hesabı açarsınız, hiç arkadaşta kabul etmezsiniz, böylece hiçkimse videolarınızı göremez. Ama bunun yanında bir iki sahte kişide oluşturmanızı tavsiye ederim. Çünkü hiç arkadaşı olmayan birisi sürekli videoları yüklüyorsa sahte hesap olduğu kolayca anlaşılabilir diye yine birkaç oluşturduğunuz sahte hesabı bu video hesabınıza arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Sitenize Facebook’tan nasıl video eklenir, bunuda aşağıdaki videoda uygulamalı olarak gösterdim. İzleyerek öğrenebilirsiniz. Ama ben facebook videolarını blogger’a eklemek istiyorum diyorsan buradaki yazımı okuyabilirsiniz.

99 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. saS

  hocam temada facebook lınk kodu gorunuyor ama buna ne yapmalıyız.

  1. isa koç

   tam olarak eklediğin kodu bana gönderebilir misin, çünkü bir karakteri eksik bırakmış olabilirsin, yoksa görünmemesi lazım.

 2. metehan

  facebook videosunu wp siye eklemek , kısmını denemeye çalıştım bir türlü olmadı bu kouda gerekirse eklenti tavsiye ederseniz veya sade bir şekilde anlatırsanız memnun olurum kolaygelsin

  1. isa koç

   Facebook eskiden olduğu gibi siteye ekleme yaptırmıyor, ancak böyle Jetpack gibi izin almış eklentiler ile oluyor. Şuanda bildiğim jetpack’den başka bir eklenti mevcut değil.

 3. şenol

  isa koç bey yukarıdaki facebook için yazdığın kodu okuyamıyorum yazarsan sevinirim

  1. isa koç

   Maalesef bu yöntemin dönemi bitti. Facebook’un hot link mevzusundan dolayı artık işe yaramamaktadır. 🙁

 4. furkan

  selam konu biraz hortlicak gibi olcak ama ben ig logosu yerine kendi logomu koydum olmadı

  1. isa koç

   logo adını watermark.png yapman gerekli, bunu yaptın mı?

 5. seslichat

  Facebook dan bi video ekliyemedim :S