Skype’yi alan Microsoft rakipsiz konuma geldi

Uzun zamadır internet üzerinden uygun fiyatlara tüm dünyayla telefon görüşmesi hizmeti ile ücretsiz görüntülü anlık yazışma hizmeti veren Skype’yi 8.5 Milyar Dolara satın aldı.

Gtalk ile istediği başarıyı yakalayamayan Google uzun zamandır Skype’yi satın almak istiyordu. Ama başarılı olmayınca Skypi’yi Microsoft kapmış oldu.

Zaten anlık yazışma piyasasında Live messenger ve Xbox Live, ile 350 milyon aktif kullanıcısı olan Microsoft, böylece Skype’yi alınca online görüşme ve anlık yazışma piyasasının rakipsiz tek lideri konumuna hemen, hemen oldu.

Google ise Gtalk ile bir sektörde daha sınıfta kalması hemen, hemen kesin olmuş oldu. Microsoft’un zaten Facebook’ta da ciddi bir hissesi var. Live messenger, Xbox Live, Lync, Hotmail, Outlook’un yanına Skype’nin de eklenmesi Microsoft’u eski günlerine dönmesine çok az kaldığının bir göstergesi oldu bence. Daha öncede Nokia ile anlaşmıştı zaten. Bundan sonra çıkacak her Akıllı Nokia telefonlarda Windows Phone ile Skype’de vazgeçilmez bir parça olacak. Bu anlaşma ile Google’un Androit atağıda darbe yiyebilir.

7 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. kirli35

  skyepe baze sorun cıkarıto ama msn yerini hiç biri tutamaz

  1. isa koç

   Tabi ki, msnnin yeri ayrı, orasına hep muhabbet gözüyle baktık. Ama microsoft skypeyi bi iş aracı gibi tanıttığı için normal kullanıcılara pek sevimli gelimiyor.

 2. herbalife ürünleri

  skype bende de sorunsuz çalışıyor. Gayet güzel program.

 3. Pingback: Skype Kötü Güçler Tarafından Ele Geçirildi | emrexcem

 4. sohbet

  skype cok kasıor bende neden herkesde öylemi

  1. isa koç

   Bende oldukça seri çalışıyor, bir sıkıntısı yok.

 5. HD Film izle

  Windows işletim sistemli telefonlarda zaten skype vardı ama Türkiye’de Skype kullanan sayısı belli, pekte iş görmüyordu.