Spam mailden bıktıysanız kullan-at E-Posta

Hergün o kadar siteye üye oluyoruzki. Bu üye olduğumuz sitelerin bir kısmı iyi niyetli siteler oluyor. Bazıları ise sizin üye olurken bildirdiğiniz e-posta adreslerini sürekli gereksiz e-posta göndermek için başkalarına satıyor. Bu duruma çare olarak openID yazımda bahsetmiştim. Bir diğer çözüm ise geçiçi e-posta servisleri. Bir çoğumuzun çöp mail olarak kullandığı ikinci bir e-posta adresi mevcuttur. Ama ikinci bir e-posta istemiyorsanız, ben hemen bu siteye girip birşeye bakıp çıkıcam, bu siteyle bir daha işim olmayacak diyorsanız Kullan-At E-posta hizmeti sizin için tam bir ilaç.

Tek yapmanız gereken www.kullanatposta.com sitesine girip “kullanıp atacağım bir e-posta adresi istiyorum” butonuna bazmanız yeterli. Tek bir tıkla size 15 dk boyunca aktif olan sonra kendiliğinden silinen rastgele bir e-posta adresi oluşturuyor. Bu sayfayı Sizde üye olacağınız siteye bu adresi girip kayıt oluyorsunuz doğrulama e-postasıda yine bu adrese geliyor. Fakat e-posta gelene kadar bu sayfayı kapatmayın.

Yukarı daki resimde de görebileceğiniz gibi yeni e-posta geldiğinde size bildiriyor ve gelen e-postaya tekrar geri e-posta gönderme imkanıda veriyor. Gelen e-postadaki ekli dosyalarıda açma imkanınız var. Ayrıca beklediğiniz e-posta daha gelmediyse “Bana 15 Dakika ek zaman tanı” butonuna basarak silinme süresini uzatabilirsiniz.

1 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. Rafet

    Güzel bir hizmetmiş. teşekkürler. Hele bazı sitelere öyle bir kıl oluyorumki herşey için üye ol. İşte bu mail olayı güzel oldu en azından maile üye olurken zaman harcamayız.