Team Viewer nedir-nasıl kullanılır?

teamviewer-nedir-nasi-kullanilir

Bilgisayarı yeni kullanmaya başlayanlarımız veya bir noktada takılanlarımız için en zor durum o anda birisinin yardımını bulmaktır. Bir arkadaşımız veya hizmet aldığımız bilgisayar teknisyeninin o an oraya gelememesi ve size telefon veya messenger gibi yazışma araçlarından verdiği direktiflere rağmen yapamamanız sizi çileden fazlasıyla çıkarabilir. İşte o anda devreye Team Viewer isimli ücretsiz bilgisayardan bilgisayara bağlantı yapan programımız giriyor. Bu program ile istediğiniz yere bağlantı yapmak o kadar kolayki. En önemli yanı ise hem ücretsiz hemde açık kaynak kodu ile sürekli geliştirilen bir program olması.

Bir bilgisayara bağlanmak için veya bir başkasının bilgisayarınıza bağlanması için tek yapmanız gereken Team Viewer isimli programı kurup çalıştırmak ve gerekli bilgileri girip veya göndermek. Team Viewer’in nasıl kullanıldığını daha detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir.

188 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. samet

  “Şimdi uzak masaüstü bağlantı ayarlarında bir üye adı ve şifre belirlemesi yapılıyor, eğer siz bunu yaptıysanız bilgisayarınız da bu program açıkken bağlanabilir ama bu bağlanmayı da görürsünüz.”

  İsa bey çok soru soruyorum ama bu son olsun. Ben TW indirdiğimde herhangi bir üye adı açmadım, üyelik açmadan da bağlanılabiliyor sanırım ? Buda tek seferlik şifre ile oluyor değil mi ? Üyelik olsa bile üyelikten çıktıktan sonra bağlanmasıda mümkün olmuyordur heralde ?

 2. samet

  “isa koç 8 saat Önce
  Bu program ile bağlanacağın bilgisayar kapalı ise bağlanamazsın. Ayrıca birisi senin bilgisayarına bağlandığında klavye ve mause senin kontrolün dışında hareket eder bunu da muhakkak farkedersin. Yani korkmayın bu programdan.”

  Yani bağlantıdan sonra bilgisayarı ertesigün açtığımda aynı şifre ile bağlanamaz tekrar benden şifre alması mı gerekiyor ?

  1. isa koç

   Şimdi uzak masaüstü bağlantı ayarlarında bir üye adı ve şifre belirlemesi yapılıyor, eğer siz bunu yaptıysanız bilgisayarınız da bu program açıkken bağlanabilir ama bu bağlanmayı da görürsünüz.

 3. samet

  Ben çok uzun zaman önce bir oyun kurulumu için bu programı bilgisayarıma yüklemiştim.
  Kurulum sırasında “Bu bilgisayarı daha sonra uzaktan kontrol etmek için kurun” seçeneğini işaretledim mi hatırlamıyorum. Oldu ki bunu kabul ederek kurdum. Kullanıcı PC’ye bağlayıp oyunu kurup daha sonra bağlantıyı kesmiştik. Ben bilgisayarımı kapattığımda ertesi günler bilgisayarımı açtığımda herhangi bir şekilde bilgisayarımı bağlanma olasılığı var mıdır ? Şifrenin sürekli değiştiğini söylüyorsunuz ama sabit bir şifre kullanarak bağlantı kurulma olasılığı var mıdır ?

  1. isa koç

   Bu program ile bağlanacağın bilgisayar kapalı ise bağlanamazsın. Ayrıca birisi senin bilgisayarına bağlandığında klavye ve mause senin kontrolün dışında hareket eder bunu da muhakkak farkedersin. Yani korkmayın bu programdan.