TTnetten Kota kazığı atmak için yeni taktik

TTnet Ocak 2011’de 1 mbps, 2 mbps, 4 mbps internet hızlarını kaldırıp yerine 8 mbps internet hızını standart olarak getirdi. Şuanda herkezin internet hızı 8 mbps değilmi. Ama atlanan ufak bir nokta var. ADSL’te tarifeli sistem çıkalı neredeyse 8 yıl olacak, bu süre içerisinde en düşük aylık download limiti 4 GB idi. Amma velakin aradan geçen bu 8 yıllık süre içerisinde internet hızının artmasına rağmen kotalar bir türlü artmadı. İşte bu değişimde atlanan noktada Ocak ayından bu yana bir çok kişinin faturası 29 TL yerine 50-60-70 TL civarında gelmeye başladı. Sebebi ise halen 4 GB olan kotalıların 1 mbps’den 8 mbps’ye geçince hiç farkına varmadan videoları, müzikleri, internet sayfaları vs.leri çok hızlı yüklendiği için kotalarını aşmış durumdalar.

Bu değişimin farkına TTnet dolandırıcısının bir ayda ne vurursam kardır düşüncesinden dolayı ancak fatura ellerine geçtiğinde varabildiler.

Yıllardır, internet fiyatları ve kotaların düşüklüğünü internet sitelerinde, gazetelerde ve televizyonlarda sıkça duymamıza rağmen TTnet bu konuda bir kere bile geri adım atmadı. Şimdide atmayacak ve bir 8 yıl daha yersek bize 4 gb kotayı 29 TL + sabit telefon ücreti ile yedirmeyi deneyecek.

Birde bu sabit telefon belası var başımızda. Daha önceleri zorunlu sabit hat alırken en düşük sabit hat ücreti 7 tl civarında idi. Sabit hat zorunluluğunun kaldırılması gündeme geldikten bu yana TTelekom bu en düşük sabit hatların fiyatını 19,50 TL’ye kadar çıkartarak internette indirime gidilmesi umulduğu zamanda bir nevi çaktırmadan bindirime gitti.

Bu noktada iyi bir avukat olup TTnet’i mahkemeye verip tüketicilerin haklarını alabilecek bir kişi çıkana kadar bize düşen TTnet’i Allah’a havale etmek.

8 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. abdulbaki

  Ttnetin gerçk yuzu çikti turkneten farki yok ikiside vatandaşlari soyuor yerli firmalarimizi hep ayni ama bu son olsun

  ttnet ve turknet bunlar bir birlerinde farki yok masslah vatandaşi kaziklama yarişi içindeler haram olsun.

  1. isa koç

   Aşırı kazıklar. Hele geçen daha önce kullandığım kampanya ay başında bitmişti. kampanya gereği 12 ay tahahütle ayda 49 lira ödüyordum. TTnet beni aradı, dedi size daha avantajlı bir kampanya önereceğim. Dedim siz çıkarınız olmayan, kar etmeyeceğiniz bir şeyi önermezsiniz. Yok dedi daha fazla veriyorsunuz daha az ödeme yapmanız için size bir kampanya sunacağım. Kampanya teklifini sordum 24 ay tahahüt verirseniz ayda 69 liraya size kampanya öneriyorum dedi.

   Yani şimdi daha uygun bir kampanya mı önerdi bu? Hayır aksine daha kazık kampanya, bide kazık yetmiyormuş gibi boynumuza yuları 12 ay değil 24 ay geçirecekler.

   Yahu kazıkçı herifler, zaten hali hazırda ttnetin tahahütsüz paketi 69 lira, daha ne avantajından bahsediyorsun. Paketime dahil olan tek farklılığı ise tivibu ev. Ya zaten uyduda daha fazla kanal var, niye tivibu kullanayım, aldığımdan beri atmışım cihazını bir köşeye duruyor. İşe yaramayan bi hizmet ve karşılığında bi hiç.

 2. Mutsuz

  8Mbit sınırsız paketini 3aydır kullanıorum. 5-6 günde bir, beni arayıp interneti yoğun kullanmaktasınız. Size, 16Mbit vercez (parayı 2kat fazla şekilde de tıkır tıkır alcaz)dediler kabul etmedim. Israrın zirvesi TTNette. İstemiyorum şu anki durumumdan memnunum dememe rağmen sürekli arıolar. İnternetten soğudum vallahi billahi. Gelecek aylarda sürekli bu tutum devam ederse KESİNLİKLE bi daha ttnet olmayacak hayatımda.

 3. ibrahim

  TTnet çok feci kazıklar atiyor günde 10 saat oynadın felan filan diolar bu ttnet tam bi ** 👿

 4. ferdi

  ttnet yavaş internet birde 8 mbps ye kadar diyorlar, hızı 0,27 lerde sürünüyor.
  ttnet kalın internet kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

 5. sbta

  Bir kaç hafta önce benı arayan TTNET elemanları 3 gün boyunca hergün farklı bir bayan beni sınırsız internete geçmeye razı edemediler.Ben internet başında ömrümü tüketemem dedim.Hiç demedilerki sizi kotasız yapalım ücretinizde 35 olsun diye.Bence kotasız fiyatı 35-40 olmalı kotalıya 29 tl 4gb ve kotalıya 32,50 tl 6gb çok fazla .Düşünmüyorlarmı kota dediğin ne dirki 1 gb düzenli facebook 2-3 saat video seyretse biter. Zaten benim için fazla bişey ifade etmiyor bu saatten sonra kapattıracam internetide ev telefonunu da ayda 55 tl ödeyen biriyim ortalama :mrgreen:

 6. yakalarsam

  sizin taaaaaaaaaa… anladınız bi ıp adresimi halledemiyorsunuz 2 haftadır interneti kullanamıyorum ama faturası işlio dimi para almaya gelince mahkeme işlemleri bile başlatıosunuz ttnt kullanıcı bütün ark.ımı iptal ettiricem sizin gibi firma olmaz olsun ve telefonlarada bakmıyosunuz yardım bile yok lütfen artıkyapın şu neti ulaşmak isterseniz işte
  GSM:0216 312 60 63 yoksa (ttnt en eyrılmak zorunda kalıcam):S:S:S:S:S:S

 7. Sewim

  Allah bildiği gibi yapsın bu firmayı. artık herkes internete bağlandı diye yükseltiyorlarda fiyatları yükseltiyorlar.