Türk milletini bu kadar mı başkalaştırdılar?

Allah’a çok şükür ki milletimiz bin yıldan fazladır yardım dileyenden yardımını, aman dileyenden merhametini esirgememiştir. Fakat şu cumhuriyet döneminden itibarendir ki bu millet o millet midir, o millet bu millet midir anlayamadım. Son 80 yıldır en başta medya organların da, sonra da kendini komik sanan komedyen tayfalarının arasın da sürekli Türkler ne yaparsa en salağını yapar, Türkler yapmaz çünkü en uyuşuk, en çakal, en uyanıklığa kaçan millet bizimkisidir fikrini çok fena satmışlar. Hani derler ya kırk defa dersen olurmuş diye. İşte orada bir yanlışımız var. Beddua bir gerçektir, hak edene edersen onu ya bu dünya da ya öbür dünya da zora sokarsın, hak etmeyene edersen bu kez sen aynı duruma düşersin. İşte bizlerde son 80 yıla yakın bir zamandır biraz önce bahsettiğim şekilde kendi milletimize beddua etmekten bıkmadık ve o beddua da bir miktar tutmuş gibi.

Bugün yine teknoloji haberlerine bakıyordum, Almanya menşeili Türk firması Crytek’in çıkarttığı Crysis oyunu ile alakalı haber var. Biliyorsunuz ki bu firma dünya’da ilk defa Türkçe dublajlı popüler bir oyunu hem de Türk tarafından yapılarak dünya piyasasına sunmuş ve bizi çok gururlandırmıştı. Ben de o dönem de oyunla ilgili Crysis 2 Türkçe isimli bir yazı yazmıştım. İşte bu firma oyunun diğer versiyonların da istediği başarıyı yakalayamamış ve ekonomik sıkıntılara girmiş. İşte o ana kadar çok değerli olan bu insanlar, bu krizin duyulması ile bizim başkalaştırılmış insanlarımız tarafından bir an da hakaret, kınama ve beddua tahtasına dönderildi.

İşte o haber hakkında yapılan akla hayale sığmayacak anında satış, hakaret ve beddua yorumları

crytek-iflas-yorumlari

Arkadaş, bu Sedat Simavi ile ondan öncesi ve sonrasındakiler ne bedduacı adamlar haline getirdiler bizi. Benim bu ve bunun gibi bazı asalaklara bir kaç cümle sözüm var.

Ey kafası bazı kişiler tarafından boşaltılmış esir ruhlu kişiler. Sizler Google’a, Apple’a, BMW’ye, Cocacola’ya, Burgerking’e gelince afedersiniz neredeyse ayaklarını yalayacaksınız, geçirdikleri her fiyata hakediyor, onlar ağa, onlar paşa, onlar diyosa bi bildiği var diyeceksiniz. Ama söz konusu bir Türk olunca ilk fırsatta basacaksınız bedduayı. Kendi halkının ürettiğine kılı kırk yarıp muhakkak bir kötü yön bularak bu ülkenin vatandaşı olmazsınız. Anca vatan haini olursunuz. Böyle iş olmaz. Tükürürüm böyle işinize sizin. Adam gibi kendinize gelin arkadaş. Bu kadar mı düştünüz.

İsa Koç

– – – –

Küçük resim fotoğraf kaynağı: http://taraklihavadis.com/taraklida-hisar-tepesn-deki-bayrak-hala-gonderde.html

3 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Doğukan Kartal

  haklı söze ne denir 🙂 ama müslüman adam boş işlerle uğraşmaz yani hayatın oyun olduğunu anlayan en iyi oyuncudur .. tabi ülkemizin insanları dini bırakıp oyun gibi şeylerle öyle oyalandıki bende oynadım küçükken hatta pekde küçük değildim .. zaten bi iyi bi insanı kötülemek kolayıdr yanlış yaptımı ya bu bukadr iyi insan nasıl bunu yapar der ve şeytanın vesvesesini uygulamış olur türk insanımızda böyle çocuklarını pc , tel , adnroid , xbox , palaystation gibi herşeyi unutturan köleleştiren bir canavardan uzak tutmaları gerek çünkü onlar çocuklarının eğlendiklerini daha kötüsü bunu yapanların iyi insan olduklarını sanıyorlar ama çoğu yahudi markaları icatları ve çoğuda günümüzde yaygınca kullanılıyor .. yahudiler kinciler , ve geçmiş zamanın yüz karası oldukları için kendi inançları nı gizleyip yardım , iyilik , güzellk , eğlence , adına milleti bu illetlerle uyutuyorlar .. ki tekrar diyorum onlar zaten inançlarına bile inanmıyolar
  birirlerini destekleyip yahudi olmayan markaların hepsini dışlıyorlar , ve milleti para uğruna her türlü pislik illetle milleti eğlenceye , gaflete , szi yapamazsınız yapsanızda iyi bişiler biz onu kötüleriz , içinizden biri iyi bi icat yapsada hemen onu satın alıp kendimize çekeriz sonra o icadıda çıkarımız için kullanırız manasına getiriyorlar .. bence çocukalra , yağ , bal satarım oyunu değilde , geçici dünyada kendimi Allah ‘a satarım der olan inanır gafletten uzak durmaya çalışırsa o kazanır . mühim olan yahudinin gavurun icad etmeside değil öyle ise , telefonuda kullanmayalım olurmu öyle ihtiyacını karşılıyanaı al , ve ülekn üretsin devletin her neyse işte , onu kullan , dış ülkeler bunu sen ihtiyacın gitsin diye değilki maksat pazarlama oluşsun diye yapıyorlar dahasıda seni izliyolar , kişisel bilgilerine göre strateji yapıp pazarlama taktiği oluşturuyolar .. amacları ise seni bu pazarlama taktiği ile avlayıp döner para sermayesini oluşturmnak böylece daha çok kapasama altına alıcank dünya ihtiyac firmalarını ellerine geçriip piyasayı yahudi birliğinden oluşturmak , ama akıllı olan kullanır kadarını gerisini de sallar 🙂
  tek demek istediğim belki bu yorumu bazılkarı görüpte bazı şeyleri kavarmaya çalışması

  Hz. Ali (r.a)’ye sormuşlar ” Dünya nedir diye ”
  cevap vermiş ;
  ” İnsanı ALLAHTAN alıkoyan herşey .. ”

  1. isa koç

   Diline sağlık.

 2. said

  Hocam dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Bir birlik ruhu olması lazım eskiden olduğu gibi.