Türk.net 1 Aylık İnternet Kullanım Detayı

Arkadaşlar buradaki yazımda da bahsettiğim gibi zorlu bir geçiş süreci sonucunda 04 Aralık 2017 itibariyle Türk.net kullanmaya başlamıştım. İlk deneyimlerimi yine o yazıda paylaşmıştım. Aradan geçen 1 aylık süreç içerisinde nelerle karşılaştım bu yazıda da ona değinmek istiyorum.

Daha önceden Vodafone ADSL 50 GB AKN kotalı internet kullanırken hızım 16 Mbit’di. Hızım bu kadar olmasına rağmen 50 GB kota genellikle ilk hafta doluyor ve hızım 3 Mbit’e düşüyordu. Geri kalan 20-25 günlük süreyi ise hep 3 Mbit olarak kullanmak zorunda kalıyordum. Türk.net’e geçince resmen At yerine Eşeğe talim ediyormuşum yeni farkettim. Tüm ay boyunca 35Mbit kotasız internet kullanmak çok güzel bir duyguymuş, ay boyunca kota sınırı derdi olmadan, hız düşümü olmadan rahat rahat internetimi kullandım.

Son 1 aylık internet kullanım detayım aşağıdaki gibidir:

Tabloda da göreceğiniz üzere Tam 437.35 GB download 16.13 GB upload yapmışım.

Bu kadar süre içerisinde Türk.net ile ne gibi sıkıntılarım oldu kısaca değinirsem. Öncelikle geçen ay 2 defa internet kesintisi yaşadım. İlk kesintim 7 Aralıkta oldu ve 1 saat sürdü. Türk.net müşteri hizmetlerini aradığım da oto yanıt sisteminde bölgenizde genel bir internet bakımı var uyarısı aldım. 1 saat sonunda internetim geri geldi. İkinci olarak yaklaşık 1 hafta önce yine internetim kesildi o da sanırım 1 saat kadar sürdü. Onun dışında bir kesinti yaşamadım. Ha Vodafone ADSL kullanırken böyle bir sorun yaşadın mı diye sorarsanız, bir ay içerisinde böyle bir sorun yaşadım. Daha doğrusu 2 yıllık taahhütüm içerisinde toplasan 3 yada 4 defa anca internet kesintisi yaşamışımdır. Şimdilik 1 ayda 2 internet kesintisi beni bir miktar endişelendirdi. Umarım daha sonraki aylarda da böyle bir sorun yaşamam.

Diğer bir nokta ise hızın 35 Mbit olduğunu sürekli söylüyorlar ama hız 33 Mbit. Bölgemde alt yapım 98 Mbit internet hızını almaya müsait. Fakat Türk.net sanki 33 Mbit’e sınırlamış olmalı ki daha üstüne çıkmıyor. Ama sevindirici yanı ise altına da neredeyse hiç düşmüyor. Sabit yüksek hızda internet alıyorum

Sizlerde ADSL aboneliğinizi Türk.net’e taşımak isterseniz hemen referans linkime tıklayın.

Düşüncelerinizi paylaşın

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

~ Bu kanepe boş, sen doldurmak istemez misin? Hadi gel otur ve birşeyler söyle. ~