TürkTelekom, Avea, TTnet ve Tivibu tek isim altında birleşiyor

Türk Telekom, Avea ve TTnet yıllardır ayrı mağazalar da faaliyet gösteren ve hep Türk Telekom’a ait şirketler. Bilmeyeniniz yoktur herhalde, son 2-3 yıldır Türk Telekom Grup Mağazaları adı altında tüm bu firmalar tek mağazalardan hizmet vermeye başlamışlardı. Bu yeni değişimin bir haberci gibiydi.

Bugün yapılacak basın toplantısında Türk Telekom , TTnet, Avea ve Tivibu tek isim altında birleşecekler. Yeni isim aldığım duyumlara göre yeni marka ismi sadece Türk Telekom olacak ve böylece tek marka üzerinden çok daha güçlü bir imaj çizilmesi sağlanacak. Bencede çok mantıklı bir karar sayılır. Ayrı markalara ayrı ayrı masraf etmek yerine tek markaya çalışıp tüm gücünü reklam yerine hizmetlere odaklayarak hem insanlara daha kaliteli ve ucuz hizmetler sunabilirsiniz hem de 3 ismi yerine tek ismi akıllara kolayca yerleştirebilirsiniz.

TürkTelekom, Avea, TTnet ve Tivibu tek isim altında birleşiyor

Umarım Türk Telekom’un bu hareketi internet ve tarife fiyatlarına olumlu oran da yansıyıp hem müşterilerini artırırlar hem de rakipleri Turkcell ile Vodafone iyi bir ders vermiş olurlar.

Yeni tabelalarını görenler olduğunu söyleyenler var. Tahminimce logolarında da değişime gidilecektir. Microsoft, Google, Facebook, Yahoo! gibi büyük firmalar yakın zaman da meteryal logo tasarımlarına geçtiler ve meteryal logolar oldukça ilgi çekiyor, ayrıca çok yenilikçi durduğu gibi gençler tarafından çokta seviliyor. O yüzden Türk Telekom’un sade bir logonun yanına düz bir Türk Telekom yazısı ile logo değişikliğine gitmesi yüksek bir ihtimal.

Yıl olmuş 2016 hala ortlama 2 gb kotalı cep interneti kullanıyoruz. 2010’da bu kota ortalama 500 MB idi. Yani arta arta 1.500 MB kota artırmışlar. 6 yılda artan hız ve iletişim kalitesinin yanında kıyaslanamayacak bir artış. Bu sömürü bu firmaların ayıbı değil bizim hakkımızı aramamız gereken yeri bilmememiz. Sadece devlete karşı ayaklanmayı biliyoruz ama seni kazıklayan bir şirket olduğunda sesimizi kesip afiyetle kazığımızı yemeye odaklanıyoruz.

Yaşım 30, bu güne kadar 1 kişinin Taksim’e çıkıp bir firmayı protesto ettiğini duymadım. İşte milletin aslında firmalara karşı ayaklanması lazım. Bizi asıl sömürenler onlar.

1 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Mehmet

    Fiyatlari cazip olursa onuda deneriz