Twitter hesabımı askıya aldı

2007’lerin başında bir gün işe yarar diye o zamanlar yeni rastladığım bir site olan twitter’dan ikoc niki ile bir hesap açtım. O zamanlar popüler olmayan servis gün geçtikçe popüler olmaya başlayınca bende 2009 başından bu yana 3-4 haftada bir twit atıyordum. Ama son bir haftadır oldukça yoğun olarak kullanmaya başladım başlamasınada. Twitter bugün beni hoş bir mesajla karşıladı.

Account Suspended
This account is currently suspended and is being investigated due to strange activity. If we have suspended your account mistakenly, please let us know. See Suspended Accounts for more information.

Bir servis hemen bunu nasıl yapar anlamadım. En azından bir uyarı mesajı atar vs. ama direkt kapatmış. Bizde twitter’ın yardım kısmından kendilerine hesabımı geri açmalarını istediğim bir bilet açtım. Umarım bu hatadan vazgeçerler.

Eğer sizinde böyle bir sorununuz olursa buradan talep bileti oluşturabilirsiniz.

Ayrıca web sitenizde kullanacağınız Twitter iconlarından da biraz paylaşalım ki belki hoşunuza giden bir icon olur, kullanırsınız.

Twitter İconları

Tüm ikonlar burada görünen fotoları kadar değil. Rarların içinde toplam 100ü bulan ikonlar mevcut. Hepside güzel seviyede.


17 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. mehmet

  askı hesabımı aç

  1. isa koç

   Buyur?

 2. niran_1907

  benim twitter ım bugün askıya alındı 4-5 kere dilekçe yazdım kurtulur mu

  1. isa koç

   İlk kez kapatıldıysa yüksek ihtimalle.

 3. naz

  İsa bey bi bilgi bi yöntem verın allah askina.benimde Hesaplarım askıya alındı.hiç ne yapacağıma bilmiyorum. Kaç kez özür mesajı yolladım.support’a ama tsk mail’i geldi hep.mobilden giriyorum.bunu burdan nasıl halledebilirim.daha takipçi artmadan hemen askıya alınıyor.1000’ne geldimî takipçi askıya alınıyor.ne
  yapicam. Ya :((

 4. Ali Mert Güreşçi

  İsa kardeşim Hesabımın yaklaşık 4.000 bin takipcisi vardı ve hesabım yaklaşık 10 gündür askıda Bi çok mesaj attım hesabımı geri açsınlar diye en sonunda bu mesajı atmışlar şimdi benim ne yapmam gerek bi yardımcı olur musun lütfen çok önemli
  Hi there!

  You’ve got an open support ticket and it’s been awhile since we’ve heard from you. Hopefully this means your issue has been resolved; we’re closing this ticket in hopes that it’s true. If it’s not, please respond to this email to reopen the ticket and confirm that the issue is not yet resolved.

  1. isa koç

   Bundan önce sana bir mesaj daha göndermişler, orada hesabınla ilgili durumu yazmışlar ama oraya sen bir cevap vermemişsin, o yüzden başka bir sorunuz yoksa dilekçenizi kapatıyoruz diyorlar. Önceki mesajıda bana yolla bir bakayım.

 5. Pingback: Twitter günlük limitleri-kısıtlamaları | İsa Koç

 6. nihal

  Hesabımı geri açtılar, add me fast’le de takipçi kazandım size tekrar teşekkür ederim 😀

  1. isa koç

   :)) Sorun değil. Referans olman kafi 😉

 7. nihal

  tamam teşekkürler.

 8. nihal

  Benim hesabım askıya alınmıştı sizin dediğiniz gibi mail gönderdim ve bekledim. Mail’ime bugün cevap gelmiş hesabımın neden askıya alındığını söylemişler(TT olan bir konuyu fazla paylaştığım için.)Bu hesabımı geri vermeyecekleri anlamına mı geliyor??

  1. isa koç

   Eğer üzerine düşmezsen açmazlar. İlk vukuatınsa bir özür mesajı ile böyle bir sınırdan haberin olmadığı için ve o konu senin ilgi alanın olduğu için söyleyecek çok sözün olduğu için o konuya böyle tweetler attığını belirten bir özür mesajı at sana gelen maili yanıtlayarak. Bu sever açarlar. Ama ikinci bir hata yapmaman lazım. O zaman ne yapsan açmazlar.

 9. Ertugrul Yılmazer

  İsa bey yardımız dokunursa çok teşekkür ederim. Benim twitterım askıya alındı . Bilet açın demişsiniz onu nasıl açabilirim?

 10. Pingback: Twitter Nedir? ve Nasıl Kullanılır? | İsa Koç Kişisel Günlük

 11. Pingback: Twitter hesabımı geri açtı | İsa Koç Blog

 12. Kültegin Korkut

  Bende denedim biraz twitter’ıda sarmadı beni. 140 karakter yetmiyor bana. Friendfeed 250 karakter veriyor o daha güzel gibi.

  Hele google buzz tam bir saçmalık. Gmaile entegre olmasa hiçbir işe yaramaz. Keşke google friendfeed’i satmasaydı.