Twitter Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

Twitter hayatımızda facebooktan sonra yer tutmaya başlayan 2. sosyal site. Twitter’da arkadaşlarımızda cep telefonlarındaki kısa mesajlaşma gibi mesajlaşmalar yapabiliyoruz veya o anki duygu halimizi veya anlatmak istediğimiz diğer herşeyi 140 karaktere sığdırarak anlatıyoruz. Bu videoda twitter’ı geniş olarak ele aldım. Yaklaşık 56 dakika süren videoda twitter’ı enine boyuna tanıtmaya çalıştım.

Ayrıca blog sayfanızda kullanmak istediğiniz twitter ikonları isterseniz buradaki ve buradaki sayfalardan edinebilirsiniz.

10 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. disque

  Peki ben nasıl kullanabilirim bu newtwitterın demo veya tam sürüm halini?

  1. isa koç

   Şuanda kullanıma henüz sunulmadı. Sadece görüntü olarak nasıl birşey olduğunu göstermek için öyle bir sayfa açmışlar. Orada bir video vardı onuda izlerseniz daha iyi biçimde nasıl olacağını görme imkanını bulabilirsiniz.

 2. disque

  öncelikle müthiş bir yazı olmuş. ellerinize sağlık. twitter’ı facebook’tan daha çok seviyorum 🙂 birşey sorucam ben. son zamanlarda internette “new twitter” yazısına sıkça rastlıyorum. nedir bu new twitter? ne işe yarar? nasıl ulaşılır? çok soru sordum sanırım.

  1. isa koç

   http://twitter.com/newtwitter adresinden ulaşabilirsin. Twitter sayfasının tasarımını yakında buradaki halde sunacak. Şimdilik demo olarak veriyor. Yeni twitter’da paylaşılan video ve fotoğraf linkleri için linklere tıkladığımızda o sayfaya gitmek yerine twitterdan izleyip bakabileceğiz. Ayrıca şaunda twitter’ın sitesi tek sütunda. Yeni tasarımda 2 sütunda olucak. 1 sütunda tweetlerimiz yer alıcak diğer sütundada biraz önce dediğim gibi video ve foto önizlemeleri, profil ön izlemeleri vs. gibi detaylar yer alıcak.

 3. Pingback: Twitter’ı sevmeye başladım - Blog İsa Koç

 4. devonion

  daha şimdiye kadar twitteri hiç kullnamadım.şimdilik kullanmayı da düşünmüyorum.çok fazla facebook kullanan biri de değilim.sanırım ben biraz gelenekçiyim. bana göre değil yani 🙂

 5. Pingback: twitter nasıl kullanacağımız ile ilgili … « cekdar.com

 6. Pingback: Twitter’ı sevmeye başladım « Karalama Defteri

 7. isa koç

  rica ederim.

 8. MeltemAta

  eline sağlık çok iyi bir tanıtım olmuş. teşekkür ederim.