Twitter Resmi Paylaş Butonunu Çıkardı

Twitter yayın hayatına başladığından bu yana 140 karakterlik düşüncelerimizin yanı sıra internette gezerken beğendiğimiz sayfalarıda paylaşıyoruz. Bu web siteleride kendilerinin ziyaretçileri tarafından Twitter’da kolayca paylaşılabilmeleri için sitelerine Twitter paylaşım butonları koymaktalar. Kimileri tasarımcıların yazdığı eklentileri kullanmakta, kimileride retweet.com, tweetmeme.com gibi sitelerin ürettiği paylaşım butonlarını web sitelerinden kullanmaktaydılar.

Artık twitter kendi paylaşım butonunu hizmete sokarak kullanıcılarını diğer web siteleriyle uğraşma derdinden kurtardı. Tasarımı oldukça hoş olan butonun hoşuma giden diğer yanıda paylaşım istatistiğini gösteren kısmının sorunsuz çalışması. Çünkü tweetmeme ve retweet sitelerinin butonlarındaki bu paylaşım sayasını gösteren alan çoğu zaman gözükmüyor, ancak bir paylaşım yapılmak üzere butona basıldığında görünüyordu.

Sizde web sitenize Twitter’ın resmi paylaş butonunu eklemek için gerekli kodu buradaki sayfadan alabilirsiniz. Sayfaya girdiğinizde numaralandırılmış 2 bölüm göreceksiniz. 1. Bölümden butonunuzun ne şekilde olacağını seçiyorsunuz 2. Bölümden de paylaşım yapılan konuya @koc gibi sizin twitter kullanıcı adınızı ilave etmekte. Bu seçeneği dilerseniz boş bırakabilirsiniz.

5 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Bob marley sözleri

  Gerçekten çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız. İşimize yarayacağından eminim. Teşekkür ederim

  1. isa koç

   Rica ederim kardeşim.

 2. herbalife

  konu için teşekkürler güzel konu

 3. Futbol Merkezi

  Ne Diyelim Hayırlı Olsun Facebookun İzinden Gidiyo Twitterde

 4. Abdullah koçaş

  konu için teşekkürler