Twitter’dan ne anlıyoruz?

Dünya kupası twitter’a yaramadı isimli yazımda bir arkadaş sormuş; ne anlıyorusunuz bu twitterdan diye. Bende bu yazımda kısaca buna değinmek istedim.

Ne anlıyoruz Twitter’dan diyecek olursak, twitter ile kendi arkadaş, aile, eş dost çevresinin dışına çıkıyoruz Twitter ile. Her kesimden insanla her türlü konuyu tartışabiliyoruz. Örneğin normal hayatta Messenger adresini asla öğrenemeyeceğimiz bir kişinin mesela bir futbolcunun yada şarkıcının twitter adresini rahatlıkla bulabiliyor ve ona rahatlıkla soru sorabiliyoruz (tabi cevap vermesi onun insanlığına bağlı). Kısacası gerçek yaşamımızda ulaşamayacağımız anları sosyal ortamda bize sunan bir hizmet. Deneyin, zorlayın, anlamaya çalışın. Sonunda muhakkak seviceksiniz.

8 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Futbol Merkezi

  Girmeye Niyetim Yok Facebook Yetiyor 🙂

 2. Forumzamanı

  Hiç Girmedim Bile

 3. patricia

  Twitter’ı bende tavsiye ediyorum. En azından biraz deneyin. keyif alacağınıza kefilim.

 4. umut

  gerçekten çok aydınlatıcı bir video olmuş kardeşim.türkiyede twitter hala tam anlamıyla anlaşılamadı ancak yavaş yavaş popülerleşicektir.

 5. coşkun hoca

  toplum olarak henüz tam benimsemeskte twitter zamanla çok daha iyi bir konuma gelecektir.

 6. burak

  o soruyu soran arkadaş benim 🙂
  tweetera üye oldum
  nasıl bulucas ünlüleri ?

  1. isa koç

   Arama yapmak için http://twitter.com/invitations/find_on_twitter kısmından her hangi bir ünlünün adını yazabilirsin. Yada o kişinin resmi web sitesine girersin orada muhakkak twitter adreslerini paylaşmaktalar oralardan kendi twitter profil adreslerine ulaşabilirsin.

 7. Pingback: Tweets that mention Twitter’dan ne anlıyoruz? | Blog İsa Koç -- Topsy.com