Twitter’ı sevmeye başladım

Twitter 2007 başlarında ortaya çıkan microblog (minik günlük) menşeli bir dündüğünü yazma sitesi. 2009 yılına kadar zayıf bir üye kitlesine sahip iken 2009 ortalarında birden patlama yaparak dünya çapında facebook’tan sonra en popüler sosyal site haline geldi. Bende 2009 şubatında sunipeykin twitter hakkındaki bir yazısını okuyunca üye olayım dedim. Tabi bu sıralar pek kimse kullanmadığı için hem @koc gibi soyadım olan jenerik adres aldım. Tabi o zamanlar bol bol alabiliyordunuz jenerik adresleri. Biraz denedim kullanmayı fakat takip edecek pek arkadaş bulamayınca hiç hoşuma gitmemişti o zamanlar. Bende twitter profilimi atıl bir durumda bırakarak 2010 ocak ayına kadar pek umursamamıştım.

2010 yılında ülkemiz medyasında çıkan twitter haberleri sayesinde bir anda Türk kullanıcılarının hücumuna uğrayan twitter, birden canlanmaya başladı. Bende ne oluyo ne bitiyo diye geri döndüğümde oldukça renkli bir sosyalleşme ortamı gördüm. Akşamları çok renkli sohbetler yapılıyor takipçilerin arasında. En güzel yanı ise, bir facebook’ta veya başka bir ortamda tanınmış bir kişi ile sohbet etmenizin neredeyse imkansız olmasına rağmen twitter’da bu olay yok. Birçok kişi ünlülerle rahatça konuşabiliyor. Örneğin; Selçuk Erdem (ünlü karikatürist) ve Resul Ertaş (bir zamanların vazgeçilmezi esalak.com’un kurucusu)’la çok güzel sohbetler yapabiliyorum.

Sizlerede çok çok geç olmadan twitter’a bir göz atmanızı öneririm. Ayrıca twitter hakkında burada yazdığım yazıyada bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Beni Twitter’da takip etmek için buraya tıklayınız ve profil fotomun altındaki follow butonuna basınız.

Düşüncelerinizi paylaşın

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

~ Bu kanepe boş, sen doldurmak istemez misin? Hadi gel otur ve birşeyler söyle. ~