Üniversite başvurusu

Lise biteli 2,5 yıl oldu ama askerlik yaşıda geldi çattı. 1-2 arkadaşım hariç tümü üniversiteye gitti bense bazı sebeplerden dolayı çalışma ihtiyacı duydum. Bu süre içerisinde hep sarkıttık üniversiteye başvurmayı. Yaş 20’ye dayanınca mecburen üniversiteye girmek şart oldu. Bugün ziraat bankasına başvuru harcımızı yatırıp formumuzu okula verdik.

Şimdi sınavları beklicez artık. Matematik denen bazılarına göre çok zevkli bazılarına göre tam bir bela olan dersten az daha çaksam iyi puanlar çıkarırım ama bir türlü ısınamadım bu derse. Aslında lisede okuduğum bölümüm icabı sevseydim çok hoş olacaktı ama neyse. Ben üstüne basa basa hocaları suçluyorum. Tek yaptıkları matematik nedir ne işe yarar demek. Her insan oğlu çok korkar matematikten ama birde ne olduğunu ileride ne gibi işimize yarayacağını her türlü sınav başarısını bunun sayesinde alacağımızı anlatmaları yerine bize matematiği severek öğrenmesini aşılasalar daha iyi olur. Yoksa bu gidişle daha çok öğrencinin canı yanacak bu dersten.

3 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. alidurgut

    geldi bu sende bu dert yine başımıza. önceki bölümü bıraktık şimdi yeni bölüm için sınava girdik tekrar bakalım ne olucak. 🙁

    1. isa koç

      Hayırlısı olsun. Ne diyelim. Ben de bu sene yeni bölüm için sınava girmeyi planlıyordum başvuruyu kaçırdım maalesef.

  2. Pingback: Üniversite başvurusu | Blog