Uyanıkların dünyası

Bugün birkaç siteden dert etmek için bu konuyu yazıyorum. Her blog yazarı blogunda yazdığı yazılara büyük özen göstererek insanlara faydalı olmak için yazar. Birçoğunun maddi imkanları fazla olmadığı için cüzi bir hosting üzerinden blog tutmaktalar. Bende öyle yapmaktayım. Aylık dosya trafik boyutum pek fazla değil. Ancak kendi siteme yeter düzeyde. 2005 yılından bu yana 5 yıldır bu zorluklar içerisinde blog yazıyorum. Ama gel görki bazı uyanıklar benim 5 yıllık emeğimi 1 günde sitelerine çekiyorlar.

Bununla kalsalar yine iyi. Bloguma eklediğim fotoğraflar, dosyalar vs. bunlarıda benim sitemden linklerini alarak konularına eklemişler. Bugün fark ettim. Blog sayfam hergün harcadığı bandwidthin 3 katını harcamış. Fark etmesem kotam bu tür insanlar yüzünden dolacak ve sitem ay sonuna kadar kapalı kalacak.

Bende mecburen bazı tedbirler almak zorunda kaldım. İstiyordumki herkez her şekilde sitemdeki konuları görebilsin ama artık yazdığım konulardan herhangi birisinin çalmaya kalktılarmı eklediği konudaki fotoğraf ve dosya linkleri direkt bu sayfaya yönlenicek.

Eğer böyle bir olaydan dolayı bu sayfaya yönleniyorsanız, bilinki yönlenmeden önce ziyaret ettiğiniz site benim blogumun konusunu ben istemeden çalmıştır. Bilginize.

Allah blogcuları bu kan emicilerden korusun.

5 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. isa koç

  Teklifin için çok teşekkür ederim @serkan kardeşim. Ama hostgatordan şuanda memnunum. Biliyorsunuz hosting seçimi aynen komşu seçimi gibi iyi host bulmak çok zor. Birde bulamadınızmı bir sürü dertleri ard arda yaşıyoruz hatta sitenin kapanmasına kadar bile varabiliyor.

  O yüzden herhangi bir zorunlu sebep olmadıkça hostgatora para vermeye devam etmeyi düşünüyorum.

 2. Serkan

  Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.Eşe Dosta hosting veren bir insanım.Genelde kurumsal siteler barınır.160 gb harddis band aylık 300 gb band miktarım var.İsterseniz size sponsor olabilirim.Günlük yedeklemenizide yaparsanız.Hiç bir karşılık beklemeden hemde.Tabiki Karar sizin

 3. abdullah

  okudum hocam r10 dan allah belalarını verir bundan emin olun,nereye kadar giderler bilmem ama bir gün baltayı taşa vurdularmı anlarlar … tekrardan geçmiş olsun

 4. isa koç

  Yok hocam sizle alakası yok. sorunu şu gozde.net isimli şahıslar yaptı hocam. adam tüm konularımı herşeyiyle sitesine çekmiş yayınlamış. Kotamı baya aşındırmış. Mesaj attım kendilerine dedim alıntı yapmışsın tüm konularımı. bari alıntı olduğunu belirten link koysaydın. dediki ister yaparım ister yapmam. seni ilgilendirmez bana kalmış birşey.

  Birde mesaj atmış sonra hocam temanız çok güzelmiş banada gönderebilirmisiniz. Beni kırmayacağınızı düşünüyorum.

  Yüzsüzlüğün bu kadarıda olmaz yani.

 5. abdullah

  hocam bizi tanırsınız wwww.harbiblog.com herşey için yeniden teşekkür ediyoruz,kafanıza pek takmayın bunları elbet çekerler çekeceklerini,
  tekrardan geçmiş olsun…