Vine profil adresi almak

Twitter’ın 6 saniyelik kısa video klip yayınlama platformu. Vine da birşey paylaşmak için cep telefonunuza bu uygulamayı kurmanız şart. Benim gibi orta seviyenin altı telefonlarda yani android 2.3 versiyonu ve daha aşağı versiyonların yüklü olduğu cep telefonu sahipleri Vine uygulamasını kuramadıkları için kullanamasada Ülkemizde yoğun bir biçimde kullanıcısı var. Vine’nın aynı istagram’daki gibi uygulama kurmadan bilgisayar üzerinden de girilebilen web sitesi Vine.co adresi mevcut. Buradan üye girişi yapıp hoşumuza giden Vineları beğenebiliyor ve paylaşabiliyoruz. Ayrıca takip etmek istediğimiz kişileri takibe alabiliyoruz.

Twitter’da olduğu gibi Vine’da da daha rahat bulunabilmemiz için bize kolay hatırlanabilir bir profil linki alma imkanı veriyor. Fakat Vine’da profil adresi almak Twitter’daki gibi kolay değil. Vine’da profil adresi almak için bazı şartlar var.

Kimler Vine profil adresi alabilir?

Vine profil linki alabilmek için gerekli şartlara maddeler halinde kısaca göz atacak olursak;

  • 30 günden eski bir hesaba sahip olmak. Yani Vine üyeliğimizin üzerinden en az 30 gün geçmesi lazım. Hemen hesabımızı açar açmaz Vine profil linki alamıyoruz. 30 gün beklememiz lazım.
  • En az 2 adet Vine paylaşmış olmak. Yani saçma bir Vine videosu olsa da 2 tane video çekip Vine’da bunu yayınlamak gerekiyor. Herhalde bu bizler için pek zor olmaz.
  • Profil linki en az 3 karakterden en fazla 32 karakterden oluşabilir.
  • Vine’da profil linkinizde kullanacağınız bir noktalama işareti aynı zamanda diğer tümünüde kapsar. Yani misal verecek olursak. Ben profil linkimi vine.co/isakoc olarak aldım diyelim. Birisi benim hesabıma ulaşmak için vine.co/isa.koc yazarakta girmeye çalışsa vine.co/isakoc adresine yönleniyor, vine.co/isa_koc yazsada aynı yere vine.co/isa-koc yazsada aynı yere yönleniyor.  Kısacası Vine’da profil linkinizde noktalama işareti kullandığınızda tüm bu diğer noktalama işaretlerinede sahip oluyorsunuz. Böylece sizi taklit edebilecek kişilerinde önüne bir nebze olsun geçilebiliyor.
  • NOT: En Önemli Kural: Vine’da bir defa bir profil adresi belirlediğinizde o adresi artık değiştirmeniz mümkün değildir. Bu sebeple adresinizi seçerken iyice düşünmeniz gerekmekte.

Şuanda dişe dokunur Vine kuralları bunlar görünüyor. Peki Vine’da bu şartlara uyuyoruz nasıl Vine profil linki alabiliriz?

Vine profil linki alma yöntemi

Vine.co adresine giriş yapın. Üye girişinizi yaptıktan sonra sağ üstteki profil resminize tıklayın açılacak kısmında Settings yazılı  yere tıklayınız. Ayarlarınızın bulunduğu sayfaya geleceğiz, sayfanın en altına inin, orada Custom URL yazan yerin hemen karşısında Set URL yazan bir buton var, buna tıkladığınızda hemen üzerinde özel Vine profil adresinizi gireceğiniz bir kutucuk çıkacak, buraya almak istediğiniz boşta olan Vine Profil linkinizi Türkçe karakter, boşluk, @ / gibi özel karakterler kullanmakdan sadece nokta, orta ve alt tire işaretlemelerinden seçerek özel Profil linkinizi girip seçeneğinizi kaydedin.

Ayrıca profil ayarları sayfanıza direk buradan da giriş yapabilirsiniz: https://vine.co/settings

Artık size özel Vine profil adresiniz alınmış olacaktır. Ama biraz önce belirttiğim gibi bu adresi daha sonra değiştiremezsiniz.

Vine profil adresi almak

1 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Muhsin

    Cok iyi yazı olmus tesekkurler bunu arıyordum yeni hesap actim 30 gun bekliycem olsun aynen sacma bı Vine atarız 🙂