Web Sitelerine Oyun Neden Eklenir ?

Sosyal ağların kullanımının hızla arttığı son günlerde yapılan araştırmalar kullanıcıların günün büyük bir kısmını bilgisayar başında geçirdiklerini söylüyor. Özellikle 8-15 yaş arasındaki genç kesim günde en az bir kaç defa sosyal ağlara giriyor ve günün 4-5 saatini bilgisayar başında geçiriyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de arkadaşlarını görmek ve iletişim kurmanın yanında sosyal ağlarda oyun oynama imkanının da olması. Son zamanlarda Facebook’un çıkarttığı bir çok oyun insanların hayatının bir parçası halini aldı. Dünyada olduğu gibi Günümüzde bir çok kişi evinden çıkmadan para kazanmanın yollarını bulmuş durumda. Bunlardan bir tanesi de web sitelerinin reklam gelirleri. Bir çok kişi ya kendisi bir web sitesi yapıyor ya da uygun fiyata bir web sitesi yaptırdıktan sonra bu site için Google Adsense başvurusunda bulunuyor. Ardından onay geldikten sonra oturduğu yerden gelir elde etmeye başlıyor.

Oyun uzayi oyunlar oyunu oyna

Ancak burada yaşanan sıkıntılardan bir tanesi, google adsense reklamlarının az gelir getiriyor olması. Bunun için web site sahipleri hangi kategorideki siteler daha çok gelir getiriyorsa o kategoriden siteler yapmaya başladılar. Yapılan çalışmalara göre en çok gelir getiren siteler oyun siteleri. Bu nedenle bir çok kişi ya oyun sitesi açmaya başladı ya da var olan sitelerine oyun ekleme işlemi ile bu sorunu çözmeye başladılar. Çünkü sitelerine oyunları eklediklerinde, hem sitede geçirilen zaman artmış oluyor. Bu da google.com tarafından daha kaliteli bir site olarak görünmelerine neden oluyor hem de siteye daha fazla yaşı küçük olan kullanıcılar girdiği için reklamların tıklanma olasılığı artıyor.

Oyun eklenen sitelerin daha fazla reklam geliri elde etmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi, küçük yaştaki kullanıcıların, neyin reklam neyin gerçek oyun olduğunu ayırt edememeleri oluyor. Bu nedenle oyun siteleri ya da sitene oyun eklenen siteler daha fazla reklam geliri getiriyor. Ancak dikkat edeceğiniz en önemli şeylerden bir tanesi sitenin her tarafını reklama boğarak kullanıcılarınızı siteden uzaklaştırmamak. Bu hem Google tarafından ban yiyeyerek reklamlarınızın tamamen kaldırılmasına neden olabilir. Bir sayfa da olması gereken ortalama reklam adeti 3 adet olmalı.

Size Önereceğimiz en güzel siteler ne olduğuna gelince iki kişilik oyunlar severek oynanabilecek hem de tek başınıza oyun oynayabileceğiniz siteleri kesinlikle web sitenize oyun ekleme kodunu ekleyin.

Düşüncelerinizi paylaşın

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

~ Bu kanepe boş, sen doldurmak istemez misin? Hadi gel otur ve birşeyler söyle. ~