WordPress yaptığı hatadan geri döndü

wordpress281

Daha geçen ay 2.8 sürümüne geçen wordpress, bu sürümdeki en önemli yeniliklerinden olan tema ve eklenti editöründeki zengin metin editörü özellikle ie’de ve bazı internet tarayıcılarında çok sorunlu çalışıyordu. Özellikle düzenleme yapmaya çalışırken kodların birbirine girmesi ve düzenleme yaptığım satırdayken herhangi başka bir sayfaya geçip tekrar geri gelmem bile imleci düzenleme yaptığım satırdan en başa kaydırıyor ve son işlem yaptığım yeri kaybetmeme sebep oluyordu.

Ayrıca 2.8 sürümünde yeni yazdığınız veya düzenlediğiniz bir yazıda belirli aralıklarla otomatik kaydetme özelliği çalışmıyordu. Bu sorunuda gidermişler.

Şuanda ise en çok sıkıntı yaşadığım konu ise şu yazı sürümleri olayı. Acayip kıl ediyor beni. Her yaptığım değişikliği ayrı ayrı sürümlerde kaydedip database’i şişiriyor. Eğer bunuda tercihli bir hale getirirlerse ne mükemmel olucak.

Şuanda bu sürüm yeni çıktığı için WordPress Türkiye tarafından henüz Türkçe versiyonu çıkmamış durumda ama eğer 2.8 Türkçe sürümünü kullanıyorsanız ve hostinginiz dosya yazımına izin veriyorsa, admin panelinizin girişinde üst kısımda bulunan yeni sürüm uyarısındaki otomatik güncelleme yapın linkine tıklayın ve yükseltmeyi onaylayın. Böylece hem yeni sürüme geçmiş olacak hemde daha önceki Türkçe dil dosyası sayesinde birçok yeri Türkçe kalacak.

4 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. Pingback: Bu wordpress kafayı yedirticek bana : İsa Koç

 2. salihrocker

  hay canına kurban, bende tema editörünü kullanmayı bırakmış düzenlemeleri ftp den yapmaya başlamıştım, öyleki yeni sürüm güncellemesini yaptım ama şimdi bu yazıdan haberim oldu 😀

  yanına bile yaklaşmıyordum xd

 3. İsa Koç

  Evet 3 gün önce 2.8 sürümünü kullanan birisinin blog sayfasını hacklemişlerdi. R10 yakınıp duruyordu. Tabi farklı olaylardan dolayıda hacklemiş olabilirler ama yinede tedbir almak lazım. Birde en önemlisi her önüne gelenin yaptığı veya Türkçeleştirdiği eklentiyi kurmamak gerekli. İçerisine kod atıp sonra panele sızabiliyorlar.

 4. İbrahim

  Ben de daha güncelleme yapmadım fakat en kısa zamada güncelleyeceğim sitelerimi …