Xbox’tan Natal Geliyor

[pro-player]https://www.isakoc.com/wp-content/uploads/2011/02/natal.mp4[/pro-player]

Microsoft, Playstation’a ciddi bir rakip olması amacıyla çıkarttığı oyun konsolu Xbox’ta bir türlü istediği başarıyı alamamıştı. Kullanıcıları cezbeden bir yönü yok denecek kadar az olan Xbox, Nitendo’nun Wii ürünüyle birlikte 3. sırada saymaya başlamıştı ki, yeni çıkartacağı Natal ile buradan kurtulmanın çaresini bana göre bulmuş gibi görünüyor. Nitendo Wii’de tv kumandasına benzer bir aletle insan hareketlerini algılayarak insana oyunun içerisindeymiş hissi veriyordu. Ama Microsoft’un yeni ürünü Xbox Natal bu tür aletleride eleyerek tamamen kamera algılayıcılarıyla insanın her hareketini algılıyor, hatta insanla konuşuyor.

Bu alet ile 1’e 1 basketbol oynayabilir, dövüş yapabilir, araba sürebilir, kaykay ile sokaklarda kayabilirsiniz, hatta kendi kaykayınız ile kaymak istiyorsanız kaykayınızın ön ve arka taraflarındaki motifleri Xbox Natal’ın kamera okuyucusuna göstererek oyun içerisindeki kaykaylar arsına sokabilirsiniz.

Gerçek yaşamla oyunu birleştiren bu yeni teknoloji, bir yandan da çok eğitici olabiliyor. Eğer kung-fu öğreneceğim diyorsanız, bu temel üzerine alacağınız bir Xbox oyunda birebir kendiniz kung-fu yapacağınız için bir yandanda oynaya oynaya öğrenmenizi bile sağlıyor.

Sadece oyun cihazı olmayan bu aleti sinema sisteminiz olarakta kullanabilirsiniz. Hafızasına kaydettiğiniz filmleri elinizle seçerek oynatabilir, durdurup ilerletebilirsiniz.

Cihaz piyasaya bu yaz içerisinde sunulması bekleniyor. Piyasaya çıktığında yeni üretilen XBox’ların üzerine monteli olacak olan bu alet, ayrıca daha önce üretilen Xbox’lar içinde ek bir aparat olarakta satılabilecek. Bazı ürün değerlendirme uzmanları ek aparat olarak satılacak parçanın fiyatının 59 dolar civarında olması beklendiğini söylüyorlar.

Şahsen PES oyunu nedeniyle Playstation’dan pek vazgeçicek gibi görünmesemde sırf gerçek yaşam tadında oyun keyfi çıkarmak için böyle bir alete sahip olmak isterdim. Yukarıdaki videoyu izleyince sakın kaçırma bu ürünü diyor insan kendi kendine ama, arkadaşımla PES oynamak bambaşka. Keşke Xbox’ta PES, Fifa gibi oyunları desteklesede şu ateş pahası Playstation’dan kurtulsak.

Düşüncelerinizi paylaşın

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz

~ Bu kanepe boş, sen doldurmak istemez misin? Hadi gel otur ve birşeyler söyle. ~