Yahoo, Briefcase hizmetini kapatıyor

Eski bir yahoo kullanıcısıyım. Bu sebeple işlerimide hep yahoonun verdiği hizmetler üzerinden yapmayı seviyorum. Eskiden bilgisayarlarımızda olan evrak çantası isimli birçoğumuzun kullanmadığı uygulama 1999 yılında yahoo tarafından Briefcase adında verilmeye başlanmıştı. 30 mb alan vererek gerekli dosyalarınızı buraya yükleyip, internet olan her yerden ulaşabiliyordunuz. Tabi o zamanlar 30 mb büyük bir alandı. Ama Google’un GMail ve Microsoft’unda Skydrive hizmeti karşısında yapacak birşeyi kalmayan yahoo bu sebeple Briefcase hizmetini 30 Mart 2009 tarihinde durduracağını yazan maili göndermiş. Bende uzun zamandır orada duran bazı dosyalarımı mail adresime taşıdım. Geçen yılın başlarında yahoo mail kotalarını sınırsız yapmıştı. Pek değişen birşey olmadı. Böylece herkes dosyalarını maillerinde depolamayı tercih ediyor.

Yahoo, ekonomik krizin etkileri bunun gibi bazı parasal getiri ve kullanıcı talebi olmayan hizmetlerini kapatıp. Yahoo Mail, Yahoo Video, ve Yahoo Flickr hizmetlerine daha fazla kaynak ayırmayı planlıyormuş. Tabi internetin en geniş müzik arşivine sahip Yahoo Music’ede.

3 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. İsa Koç

    Evet haklısın @Muhammed. Gdrive’dan kastım gdrive ile gmaile dosya yüklenebiliyor ve gdrive ilede geri bilgisayara indirilebiliyor. Ama skydrive gibi halka açık bir sistem olmadı daha. Doğru.

  2. Mustafa

    Yahoo çok geri kaldı bu işlerde. Zaten kaç yıldır aynı alanı veriyordu 30 mb. Kim kullanır. Az çağa ayak uydursa hiç vazgeçmicem yahodan ama. Birçok şeyde diğer firmalardan geri kalıyor artık.

  3. Muhammed

    Yazıda dikkatimi çeken GDrive oldu. Gdrive henuz yayına geçmedi, ki zaten google tarafında açıklama da yapılmadı böyle bişeyle ilgili. Belki Gmail diye değiştirsen güzel olur.