Yahoo’dan bir yıldız daha kayıyor, Geocities’te kapanıyor

yahoogeocities

Lisede okuduğum yıllarda ilk tasarladığım web sitesini geocitieste yayınlamıştım. O zamanlar 15 mb dosya alanı ile devrim yapan ve birçok amatör site yayıncısının gözdesi olan bir hizmetti Geocities. Bu gözdeliği Yahoo fark edip satın almıştı onu almasınada ama hiç gereken önemi vermediği için şuanda neredeyse hiç kullanılmıyor. Yahoo Geocities’in Türkiye’deki en meşhur sitelerinden birisi Poke İmam, Sayko Kemal gibi flash animasyonlarla ünlü olan Destroy Cartoon sitesiydi. Gerçi şuanda Türktelekom tarafından engelli Geocities sitesi ama yinede dns ayarlarınız yapıp buradan bakabilirsiniz.

İşte o zamanların bu güzel servisini yahoo 26 Ekim 2009’da kapatacağını açıkladı. Bende hemen hatıra olarak orada sakladığım ilk web sitemin yedeklerini aldım. Sizlerde eğer önemli bir dosyanız varsa Geocities’te 26 Ekim’den önce yedeğini almayı unutmayınız.

3 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. SU ARITMA

  Parasal bir dev olan rakibiniz ile savaşmak zordur yazılım sektöründe, Google hizmetlerini kazandıkları ile genişletti, Yahoo Türkiyeden giriş yapan kullanıcılarını HALA FARKETMİYOR, Facebook kullanıcılarının yoğunluğu sıralamasında Türkiye 2. bu durumda YAHOO İÇİN AĞLAMAK DEĞİL BİZLERE ULAŞMASI İÇİN GAYRET demekten başka birşey kalmıyor.

 2. İsa Koç

  Evet. Ama keşke geliştirseydi bu hizmeti. O zaman hala çok popüler bir hizmet olurdu.

  Bu arada @ibrahim senin blog sayfanın teması firefox’ta düzgün görünüyor ama explorer’da kayık duruyor. Bence buna bi göz atmalısın.

 3. İbrahim

  Vay beee, ben de ilk web sitelerimi burada host etmiştim. Nereden nereye 🙁 Kapanması çok kötü olmuş :/