Yahoo!’nun Tumblr’ı alması hata olur

yahoonun-tumblri almasi-hata-olur

Blogların popülaritesi çok yüksek oranda düştü. Millet artık oraları ya seo amaçlı ya web sitelerine ekledikleri yazıyının aynısını sosyal görünme amaçlı ekleyerek ya kullandığı başka sosyal bir ağdaki paylaşımların bir kopyasınıda oraya ekleme yada erotik mezvulardan dolayı kullanmaktalar. Tumblr wordpress ve blogger’ın asosyal oluşu ve birkaç eksiğini kapatarak piyasaya girdiği için tutulur gibi oldu ama onların kendini toparlamasıyla ve diğer sosyal araçlarda paylaşımın artık milleti doyurmasından dolayı gerek duyulmuyor. Çok pratik ve basit bir site olabilir ama hizmet türünün çağı durma ve gerileme noktasında.

Şahsen Yahoo, Tumblr’ı alırsa geocities ve delicious’dan sonra yiyeceği en büyük kazık olurdu. Gerçi geocities’i kendi gerzekliğinden zarar hale çevirdi. Eğer değerlendirseydi bugün millet ne blogger ne wordpress kullanırdı. İlk onla tanışmışlardı ve halen tanıdıkları tek şey olurdu.

Geocities konusuna doksanların sonu ikibinlerin başlarında internetle tanışan herkesin 8M.com ve mynet‘in mysite.com ile birlikte ilk kullandıkları hizmettir. Flash animasyonların popüler olduğu, web kodlarının, javascript kodlarının en çok arandığı dönemde en popüler sitelerin çoğu Geocities ile insanlara tanıtıldı. O yüzden  Geocities’in yeri herkesin kalbinde ayrıdır.

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Burak

  Yahoo zaten çöküşlerde . Thumblr ile iyice çöküşlere geçerse hiç şaşırmam.

 2. can

  mrblar sitenizden tanıtım yazısı almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. isa koç

   Maalesef şu anda tanıtım yazısı almıyoruz.

 3. Hüseyin

  güzel makale