Yazı Fontları Blog Sayfam Yayına Başladı

Merhaba arkadaşlar, yazı fontları mesleğim gereği benim özel ilgi alanım olmuştur her zaman. Yıllardır tasarımcıları tarafından Ücretsiz olarak dağıtılan ve sadece tasarımını beğendiğim yazı fontları biriktiriyorum. Bir tasarım yapacağım zaman ya da bir logo tasarlayacağım zaman özel bir font çok mühim hale geliyor. Ben de böyle bir işim olduğu zaman hemen font arşivimi açarım binlerce font tipi arasından en beğendiğim bir kaç tanesini kenara ayırıp onlarla tasarımlarımı yaparım, bir sonraki tasarımım da ise tabi farklı fontlar lazım oldumu yine arşivime bakarım.

yazı fontları blog sayfam açıldı

Arşivim de ne kadar font olduğunu tam saymadım ama OTF ve TTF formatın da yaklaşım 2500 adet tamamı ücretsiz özel seçme yazı fontu bulunmakta. Bu kadar özenle seçtiğim fontu sadece kendime saklamak yerine sizlere de açmaya karar verdim. Bunun için Blogger alt yapısını kullanarak https://yazifontlari.blogspot.com adresli bir blog sayfası açtım. Fırsat buldukça özel önizlemelerini de hazırlayarak tek tek yayınlamayı düşünüyorum. İstediğiniz gibi fontları indirebilirsiniz. Fontlar arasına özellikle Türkçe karakterlere sahip fontları ekleyeğim, hatta bazı çok hoş fontlar eğer Türkçe karakter desteklemiyorsa onun da standart ş, ğ, ü, ç ve I gibi Türkçeye ait karakterleri de eklemeye çalışacağım.

Yeni fontlar yüklediğinde haberdar olmak için abone olun

Ayrıca sitenin sağ kolonun da yer alan Abone Ol kısmına mail adresinizi kaydettirerek yeni fontlar eklendiğinde bildirim alabilirsiniz.

Blog da hemen yer almasını istediğiniz fontları bana iletin

Fontlarım arasında tekrar belirterek söyleyeyim sadece tasarımcısı tarafından ücretsiz olarak dağıtılmış fontlar burada yer alacaktır. O yüzden ücretli satılan bir fontu benden kesinlikle talep etmeyiniz.

Umarım bu blog sayfamı beğenirsiniz.

4 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. çiğdem çakmak

  İsa bey Merhaba;

  acil aradıgım 2 tane font var yardımcı olabılır mıısnız??:)

  1. isa koç

   Yuvarlama dediğin fontu tam olarak anlayamadım.

   Araç sembolü için de trafik işaretlerimi yoksa araba çizimleri olan fontlar mı tam bilemedim, o yüzden aşağıda iki örnek font linki ekledim, onları indirebilirsin.

   Trafik işaretleri yazı fontu
   Araç çizimleri yazı fontu

 2. İsa

  Düşünce çok güzel İsa hocam, umarım iyi yerlere gelir siteniz.
  Ayrıca Türkçe karakter desteği olmayan fontlara Türkçe karakterler nasıl eklenir şeklinde bir yazı çok işe yarayacaktır.

  1. isa koç

   Şuan da tam iyi ücretsiz font düzenleme programını bulamadım. çoğu photoshopta sorun çıkarıyor. biraz uğraştırıyor o yüzden. onlarıda halledeyim bir öğretim videosu hazırlayacağım İnşallah.