Yerli Arabayı Üreten Firma İlk Çalışmalara Başladı

Yerli otomobil için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Vestel, Turkcell, BMC, Karsan ve Anadolu Grubu tarafından görevlendirilen isimler, İstanbul da özel bir ofiste çalışmalarına başlamış.

Haydi Bismillah diyelim, İnşallah bu sefer muvaffak olurlar, devrim arabası gibi yarıda kalmaz. Bak daha dün yaptığımız ihalar sadece bir süreliğine hava da küçük mesafelerde uçuyordu, daha sonra füze atabilenini yaptık, daha sonra yüzde yüz yerli motorunu yaptık, en son olarakta mesafe sınırı tanımayan uzaydan uydu ile kontrol edilebilenini yaptık.

Araba işine de girelim İnşallah onda da zamanla en iyiye doğru ulşacağız, hiç moral bozmaya gerek yok.

Bugün dünyanın en iyi araba markaları olan ülkeler bu işe dün başlamadılar, hemen hepsinin 100 yıldan fazla geçmişi var. Zamanla bu kaliteye ulaştılar. Biz de zamanla ulaşacağız İnşallah. Hiçbirşey yapmamaktan iyidir.

2 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
  1. seferihisar beko servisi

    Allah’ın izniyle şu işten alnımızın akı ile çıkarsak ve en büyük desteği ise biz millet olarak verirsek umuyorum ki proje hak ettiği yeri bulacaktır.Önemli olan burada yabancı hayranlığına kapılıp kendi malını durmadan aşağılayan ve bir açık görenlerden olmayıp yerli malına sımsıkı sarılarak destek vermektedir.Ben bireysel olarak yerli arabamızın güzel bir proje olacağına inanıyorum.Olur da ekonomik şartlarım el verirse yabancı araca bineceğime yerli aracımda seyahat etmeyi tercih ederim ! ALLAH Utandırmasın !

    1. isa koç

      Aynen kardeşim. İnşallah anlımızın akıyla çıkacağız. Yani her ürün ilk seferinde mükemmel olmayabilir. Ama önemli olan onu yapabiliyor olmak. Diğer firmalar da bu işe ilk başladığın da mükemmel araçlar yapmıyorlardı. Bisikletten bozma araçlarla işe başladılar ve şimdi zirvedeler. Bizler de 2. 3. seriler de çok daha iyi seviyeler de araçlar yapacağız İnşallah.