Youtube açıldı ama

Yaklaşık 2,5 yıldır engelli olan Youtube Cumartesi günü engeli kalkarak herkesin kullanımına açıldı. Çok güzel bir haber ama; Youtube’nin açılması ile bir bakıma o eski sıkıntılı internet günlerine geri dönmemizin önüde açılmış oldu.

Şuanda hemen hemen herkezin Google’u saymazsak ilk girdiği site Facebook oldu. İşte Youtube’de kapanmadan önce Google’dan sonra en çok girdiğimiz hatta explorerırımızda sürekli açık bıraktığımız site idi. Malum dünyanın en geniş video arşivine sahip bir site. Öyle oluncada video izlemeden yapılamaz tabi. 2,5 yıl önce en iyi kalitedeki video 320×240 pixel boyutlarındaki standart vcd videolarıydı. Herkez akşam evine gidince Youtube’yi açıp ya müzik, ya sinema filmlerinden komik sahneler yada amatörlerin yaptığı eğlenceli videoları izlerdik. Tabi malum ülkemizin internet sağlayıcısı Türktelekom’un alt yapısının büyük kısmı hala 90lardan kalan bakır kablo ağı oluşturmakta.

İşte o zamanlarda herkez akşam okuldan, işten, geziden dönüp evine geçtiğinde Youtube’ler açılır ve internet hızlarının ciddi oranda düşüş yaşanırdı. Ben her gün sinir krizleri geçirirdim, haftada en az 1 defa telekom yetkililerini arayarak hattımın kontrol edilip daha iyi bir hat üzerine aktarılması için kavga ederdim. 2,5 yılda dünyada teknoloji çok değişti, video siteleri artık dvdyide unutarak hd kaliteye geçti. Bence şimdiki alt yapımızı baz alırsak Youtube’nin eski kullanım oranlarında döndükten sonra bizi öncekinden daha sıkıntılı günler bekliyor.

4 Yorum var

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Yorumcu bilgileriniz
 1. herbalife

  Kesinlikle Haklısın İnşallah Ttelekom İnternette Biraz Değişiklikler Yapar aynen

 2. isa koç

  Evet bende haklı olduğuma kesinlikle inanıyorum. Çünkü son 4 gündür internet hızından gözle görülür ciddi bir düşüş var. Herkez farketmiştir sanırım.

 3. Futbol Merkezi

  Kesinlikle Haklısın İnşallah Ttelekom İnternette Biraz Değişiklikler Yapar

 4. Forumzamani

  Haklısın Kim Bilir İnternetimiz Ne Hale Gelicek Artık 🙂