Youtube’un Gece Modunu ve Materyal Tasarım Seçeneği Ayarları

Youtube geçtiğimiz günlerde youtube.com tasarımın da Google’un sürekli öne çıkardığı materyal tasarımının yeni bir yüzüne geçmişti. Fakat bu yeni tasarım internet tarayıcılarımız da direk aktif şekilde henüz geçiş yapılmadı. Ama bunu ufak bir düzenleme ile hem Google Chrome, hem Firefox, hem Opera hem de Yandex Browser’da kolayca yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Youtube’a gece modu görünüm özelliği de gelmiş durum da. Bunlar için tek işlem yeterli olmakta. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatacağım.

Youtube’un Materyal Tasarımını ve Gece Modu Tasarımını Açma

Tüm tarayıcılarımız da ayarlar aynı şekil de yapılmakta. Ben size kolaylık olsun diye madde madde anlatacağım. Yanlız bir MAC bilgisayara sahip olmadığım için MAC’lerdeki Safari de işlem aynı şekilde oluyor mu, onu deneyemedim.

 1. Tarayıcımız açıkken youtube.com’a girin
 2. Tarayıcımızın Web Araçlarını açmamız gerekiyor, bunun için Windows’lu bilgisayarlar da Chrome, Yandex Browser, Opera ve Firefox için CTRL + Shift + I tuşlarına basın. MAC OS işletim sistemlerinde ise aynı tarayıcılar için OPTION + COMMAND + I tuşlarına basabilirsiniz.
 3. Web araçlarımız açıldı, şimdi açılan pencereden Konsol (Console) sekmesine tıklayarak geçiş yapın.
 4. Konsol penceresinde bir kod yazma ekranı karşınıza çıkacak, buraya document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE” (çift tırnaklar dahil) kod satırını yazıp entere basın. Yanlız bu kodu kopyalayıp konsol penceresine yapıştırmak istiyorsanız sadece Firefox’ta buraya direk kod yapıştırılmaya karşı bir güvenlik kısıtlaması var, bunu geçmek için kod satırına ayne burada yazıldığı gibi izin ver yazıp entere bastıktan sonra yukarıdaki kalın yazılı kodu oraya eklemeniz gerekmekte.
 5. Kodu ekledikten sonra ENTER tuşuna basın.
 6. Sonra youtube.com sayfasını F5 tuşuna basarak yenileyin.
 7. Youtube artık materyal tasarıma geçiş yapmış durumda, gece modu özelliği de artık kullanılmaya hazır hale gelmiş durumda.
 8. Gece modunu artık açıp kapamak için Youtube’un sağ üst tarafındaki sizin profil fotonuza tıklayın. Açılan pencere de Koyu Renk Modu isimli ayarı göreceksiniz, üzerine tıklayıp açma/kapama düğmesine tıklayarak Youtube gece modunu açıp kapayabilirsiniz. Aynı aşağıdaki gibi.

2 Yorum var

Yorumcu bilgileriniz
 1. Tubidy

  Efsane oldu teşekkürler.

 2. izmir beko servisi

  Güzel bir makale olmuş deneyeceğim 🙂